• Światowy Dzień Pluszowego Misia

      28.11.2023

      W związku z Światowym Dniem Pluszowego Misia w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla uczniów klas I- III.

      Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu krzyżówki, której wszystkie hasła będą związane z postacią misia z wybranej bajki.

      I miejsce zajęły Marta z klasy IIa i Lena z klasy III. Zwycięzcom zostały wręczone atrakcyjne nagrody. Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali słodki upominek.

     • Wyzwanie AUTUMN RIDDLES

      27.11.2023

      Nasi Arkoniacy żegnają jesień wyzwaniem AUTUMN RIDDLES w ramach projektu BINGO BOY READS WITH KIDS. Riddles, czyli zagadki, to bardzo lubiana przez dzieci i przez dorosłych forma zabaw słowami. Rozwiązywanie łamigłówek, śpiewanie piosenek ‘The Colours of Autumn’ i ‘Rain, rain, go away’ , oglądanie filmików, zabawy z flashcards oraz tworzenie i czytanie książeczki ‘Autumn Riddles’ nie tylko sprawiło naszym Koalom mnóstwo frajdy, ale wzbogaciło ich zakres słownictwaJ

     • Konkurs wokalny "Świat w naszych rękach"

      23.11.2023

      22 listopada nasze uczennice Zosia S. , Zosia K. , Melania, Hania i Jagoda reprezentowały Arkonę podczas konkursu wokalnego "Świat w naszych rękach" zorganizowanego przez Mediatekę w Sosnowcu. Dla wszystkich Arkoniaków był to pierwszy tego typu konkurs, tym bardziej gratulujemy odwagi i pięknych występów. Miło nam dodać, że obie Zosie i Jagoda zostały nagrodzone wyróżnieniami.

     • Apel z okazji Dnia Niepodległości

      14.11.2023

      13 listopada klasa IV Salamandry przygotowała uroczystą akademię z okazji Dnia Niepodległości, który obchodzony jest co roku 11 listopada już od 105 lat. Po akademii odbył się konkurs recytatorski oraz wokalny o tematyce patriotycznej. Zwyciężyły dziewczynki z klasy V - Lena M. oraz Emilia S. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wielu sukcesów.

     • PACZKA DLA NIEMOWLACZKA

      13.11.2023

      UWAGA AKCJA CHARYTATYWNA

      PACZKA DLA NIEMOWLACZKA

      Pragniemy ogłosić, że rusza w naszej szkole rusza kolejna akcja charytatywna. Tym razem zbiórka organizowana jest dla Fundacji Redemptoris Missio.

      Fundacja Redemptoris Missio pomagamy chorym i potrzebującym poprzez specjalistyczną pomoc medyczną, wysyłkę sprzętu medycznego i środków opatrunkowych, budowę infrastruktury medycznej oraz edukację.

      Arkona dołącza się do akcji  PACZKA DLA NIEMOWLACZKA

      Co zbieramy: pieluszki tetrowe, mydełka dla niemowląt, butelki na mleko, mleko zastępcze (od urodzenia do roku), maści na odparzenia, płyny do odkażania oraz drobne akcesoria dla noworodków.

      Dla kogo: Zbiórka dla noworodków w Afryce

      Kiedy: Zbiórka rusza od dzisiaj i trwa do 30 listopada

      Gdzie: Datki przynosimy uczennic klasy VIII Zuzi M. i Aleksandry S. lub do P.Olgi (sala 27).

      „Umiejmy dzielić się chlebem z tymi co go nie mają,
      lub mają go od nas mniej (…)”

                                                     Święty Jan Paweł II

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

       

       

       

     • Ogólnopolski projekt czytelniczy

      08.11.2023

      Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie czytelniczym w oparciu o założenia metody globalnej BINGO BOY READS WITH KIDS.

      Głównym celem projektu jest umożliwienie dzieciom szybkiego startu w naukę samodzielnego czytania po angielsku na wczesnym etapie nauki języka obcego, zainteresowanie ich światem książek, rozwijanie słownictwa i płynności mówienia, poprawa koncentracji oraz zapobieganie uzależnieniu od komputera.

      Czytanie globalne wpływa na szybki rozwój mowy, pobudza wyobraźnię, daje możliwość częstych powtórek językowych, oswaja dzieci z tekstami drukowanymi i pozwala im swobodnie wkraczać w świat anglojęzycznych lektur.

     • Dzień kanapki

      07.11.2023

      7 listopada Kapibary obchodziły „Dzień kanapki”. Uczniowie wykonali pyszne, zdrowe kanapki ze swoich ulubionych produktów. Była to świetna okazja do tego, aby porozmawiać wspólnie o zdrowych posiłkach i zdrowych nawykach żywieniowych.

     • Podsumowanie zbiórki

      07.11.2023

      Słów kilka o akcji charytatywnej.
      Nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez Śląską Wioskę Humanitarną ,,Słodki październik". Na tę okazję zbieraliśmy słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Bytomiu oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Siemianowicach Śląskich.
      Serdecznie dziękujemy za słodkie dary i okazane serce. Tak niewiele przecież trzeba, aby zobaczyć uśmiech na twarzy małego Dziecka.

      Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach!!!

      ,,Trzeba umieć patrzeć sercem, wtedy zobaczysz, nawet to, co jest niewidoczne dla oczu".

     • "Futsal Gram 2023"

      27.10.2023

      Arkona ponownie wzięła udział w Turnieju organizowanym przez Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach "Futsal Gram 2023". Gratulacje dla wszystkich zawodników z Arkony.

     • Wyjście do „Meritum”

      25.10.2023


      23 października klasa Vlll Delfiny wybrała się do Zespołu Szkół Technicznych Ogólnokształcących „Meritum” w ramach zapoznania się z ofertą szkoły i dowiedzenia się ważnych informacji oraz aspektów odnośnie szkoły średniej. W tamtejszej szkole uczniowie zostali miło przywitani przez absolwentów, którzy niegdyś uczęszczali do naszej szkoły.  Na samym początku młodzież została zaprowadzona do oddzielnej klasy, gdzie wicedyrektor szkoły zaprezentował prezentację na temat liceum oraz technikum, ale również podstawowych informacji na temat rekrutacji do szkół wyższych. Po godzinnej prezentacji nadszedł czas na zwiedzanie szkół, po których uczniowie zostali oprowadzeni przez starszych uczniów technikum. Mieli okazję zobaczyć wiele klas oraz poznać niektórych nauczycieli. Zobaczyli również pracownie techników, a także mechatroników. Myślę, że szkoła zrobiła bardzo dobre wrażenie, a klasa nauczyła się również wiele niezbędnych informacji na temat szkoły średniej. Dziękujemy serdecznie za gościnę i mamy nadzieje zobaczyć się w przyszłym roku. 

     • Rules for our next eTwinning project

      19.10.2023

      Klasy VI Salamandry oraz VI Sowy biorą udział w kolejnym projekcie eTwinning. Projekt nosi tytuł Positive Thought Cards, czyli Karty Pozytywnego Myślenia. W ramach tego projektu uczniowie wykonają karty pozytywnych myśli, aby promować ich dobre samopoczucie i rozwijać umiejętności motywowania się. Pracę zaczęli od stworzenia zasad współpracy.

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.