• Sukcesy pływackie Arkony
     • Sukcesy pływackie Arkony

      28.02.2020

      W dniu 26 lutego nasza szkoła brała udział w miejskich zawodach międzyszkolnych w pływaniu, które odbyły się w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach. 

      Zawody odbywały się na basenie o długości 25 metrów a zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe.
      W kategorii wiekowej 10 lat i młodsi sukcesy odniosły
      Amelia Chlebek – 2 miejsce w stylu grzbietowym 25 metrów

      Amelia Kapitan – 2 miejsce w stylu klasycznym 25 metrów

      Patrycja Ogos – 3 miejsce w stylu dowolnym 25 metrów

      Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej z medalem wrócił Nataniel Zawisza zajmując 2 miejsce w stylu dowolnym na 25 metrów.

       

      W kategorii ’11 lat’ na podium stanęli

      Dominik Ogos – 2 miejsce w stylu grzbietowym na 25 metrów

      Hania Bańczyk – 2 miejsce w stylu dowolnym  na 25 metrów

      Michał Wardziński – 3  miejsce w stylu dowolnym na 25 metrów

      Sposród tych kategorii wiekowych trzecie  miejsce na podium zajęła sztafeta 4x 50 metrów chłopców w składzie: Dominik Ogos, Natalniel Zawisza, Igor Szyroki oraz Michał Wardziński

       

      Wśród starszych roczników sukces odniosły nasze żabkarki. Natalia Lewandowska w kategorii 12 lat oraz Jagda Olejok w kategorii 13 lat. Obie dziewczyny stanęły na 2 miejscu podium.

      W konkurencjach klas 7-8  medale do szkoły przywieźli Aleksander Zaskórski – 3 miejsce w stylu grzbietowym, Zuzanna Jasińskia – 3 miejsce w stylu klasycznym, Magdalena Konieczna – 2 miejsce

    • Konkurs literacki
     • Konkurs literacki

      28.02.2020

      Kolejny etap konkursu recytatorskiego "Mały OKR" w MDK im. dr H. Jordana. Konkurs jest podzielony na 3 kategorie. Nasi reprezentanci należeli do grupy klas 1-3. Poziom jak co roku był wysoki i rywalizacja była ciężka. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Macie tę moc! A dodatkowo miło nam ogłosić, że Antonina Bańczyk zajęła II miejsce w kategorii I-III! Gratulacje Tosia! 

    • Medale w zawodach narciarskich
     • Medale w zawodach narciarskich

      28.02.2020

      W miniony weekend Kacper, Lucyna oraz Natalka z klasy szóstej brali udział w zawodach narciarskich miasta Czeladzi w Istebnej. Kacper wygrał w swojej grupie wiekowej i Open, Lucynka zajeła II miejsce w narciarstwie alpejskim. Niestety Natalka w wyniku kontuzji nie mogła wystartować. Gratulujemy! Brawo Arkoniacy!

    • Dla zdrowia i przyszłości czyli o sporcie w Arkonie
     • Dla zdrowia i przyszłości czyli o sporcie w Arkonie

      11.02.2020

      Trochę historii. Był rok 1994, w którym, w pierwszych latach działalności naszej szkoły  społeczność uczniowska, nauczycielska i rodziców „ Arkony” zastanawiała się nad formami realizacji programu z wychowania fizycznego.

                  Budynek wraz z otoczeniem nie dysponował salą gimnastyczną. Na początku poważnie rozważano na terenie przyszkolnym budowę obiektu sportowego. Opracowano projekt sali gimnastycznej zlokalizowanej na przyszkolnym terenie o powierzchni krytego  boiska 22x 11 metrów wraz z zapleczem towarzyszącym ( szatnie, toalety, prysznice). Wstępny szacunkowy kosztorys opiewał  na 1,5 miliona złotych ( obecnych, wówczas przed denominacja kwota była w bilionach).

                  Na  spotkaniu Rady Szkoły w  październiku 1994 roku po głębokiej analizie podjęto decyzję na mocy której zajęcia z wychowania fizycznego realizując podstawy programowe w „Arkonie” będą prowadzone w zróżnicowanej  formie z uwzględnieniem wszelkich możliwych wariantów dyscyplin sportowych oraz szerokiego wachlarza zainteresowań uczniów. System ten został przyjęty z dużym uznaniem przez ówczesnych uczniów, oraz jest nadal akceptowany przez aktualną społeczność „ Arkony”. Celem jego realizacji zakupiono sprzęt i busy.

                  Naszym uczniom proponujemy zajęcia obligatoryjne z uwzględnieniem gier zespołowych: piłki nożnej, siatkówki i koszykówki a także  podstawowych dyscyplin  lekkoatletycznych,  gier i zabaw gimnastycznych korzystając z największych hal sportowych i sal gimnastycznych  naszego miasta. Prowadzimy obligatoryjne zajęcia z nauki pływania i doskonalenia technik pływackich, uczestniczymy we wszystkich miejskich i wojewódzkich zawodach sportowych.

                  Uczniom naszej szkoły proponujemy liczne zajęcia  fakultatywne z zajęć wychowania fizycznego. W okresie zimy organizujemy kursy dla początkujących i doskonalące jazdy na nartach w ośrodkach w Polsce i w Alpach. Jeszcze w tym roku zorganizujemy kilka sobotnich wyjazdów na wyciągi w Istebnej oraz zakończymy sezon narciarski w Austrii. W ramach zajęć z wychowania fizycznego organizujemy  zajęcia łyżwiarskie, wyjazdy na ścianki wspinaczkowe lub do parków trampolin i .Proponujemy profesjonalne kursy płetwonurkowania.

                  Czynnie rozwijamy   współpracę z klubem jachtowym na akwenie wodnym w Przeczycach. Od kwietnia w każdym tygodniu dla zainteresowanych będziemy organizowali popołudniowe lub sobotnio - niedzielne wyjazdy w celu doskonalenia technik żeglarskich.   Latem proponujemy korzystanie podczas przerw lub po zajęciach z przyszkolnych boisk sportowych  w tym  również z zajęć tenisa stołowego, bagbingtona lub   naszego przyszkolnego placu zabaw – „zamku”.

                  W każdym tygodniu  prowadzimy zajęcia z nauki tenisa ziemnego, capoeiry oraz zajęć z Hip-Hopu

                  W ciągu roku szkolnego zachęcamy uczniów do uczestnictwa  w grach terenowych i paintballu, organizujemy  wyjazdy na kręgle i rolki, proponujemy dalsze i bliższe wyjazdy rowerowe, strzelanie z kbks , wiatrówki i łuku, spływy kajakowe i wycieczki górskie.

                  Rozważamy w bieżącym roku ponowić współpracę z siemianowicką stadniną koni i polem golfowym. Propozycji dla naszych uczniów jest bardzo wiele , zachęcając do udziału. Szkoła dysponuje  swoim sprzętem i wyposażeniem do wszystkich zajęć. Uważamy, że większość ( o ile nie wszyscy) uczniowie po 8 -mej klasie w Arkonie powinni umieć pływać, żeglować, jeździć na nartach, łyżwach, jeździć konno, grać w golfa itp. Itd.być wysportowanym znać reguły gier, umieć się sportowo zachować na boisku, na stoku , wodnym i górskim szlaku   

    • Koncerty w szkole
     • Koncerty w szkole

      11.02.2020

      Jak to w tradycji Naszej Szkoły bywa i tym razem mogliśmy w naszych progach przyjąć wyjątkowych gości z Filharmonii w Katowicach. Tym razem wsłuchiwaliśmy się w muzykę wydawaną przez instrumenty dęte. Towarzyszyły jej znane nam już utwory tj:  ,,Panie Janie”, ,,Torreador”.        

         Największą atrakcją była możliwość samodzielnego zagrania na tychże instrumentach, przez wybranych spośród publiczności uczniów a także nauczyciela matematyki. Jak się okazało nie jest to wcale takie proste…..

         Podczas dmuchania w te instrumenty przez naszych wybrańców, byliśmy świadkami przedziwnych, nieprofesjonalnych a nawet przeraźliwych odgłosów . Zatem oprócz powagi, która towarzyszyła temu koncertowi, było również wiele radości, zabawy i uśmiechu. Bawiliśmy się cudownie i                              z niecierpliwością czekamy na kolejne ,,takie” ukulturalniające nas wydarzenia!!!

                                                                                                                                                                     B. Swoboda

     • Karnawał

      11.02.2020

      Dnia 5 lutego klasy I, II i III świętowały swój kolejny bal karnawałowy. Każdy uczeń był przepięknie przebrany za postaci z bajek, filmów itp. Zabawy było co niemiara a szaleństwom nie było końca. Podczas balu Panie animatorki prowadziły szereg ciekawych zabaw tanecznych. Uczniowie niejednokrotnie musieli powtarzać skomplikowane ruchy taneczne, ale nie dawali za wygraną i wytrwale dążyli do ich udoskonalenia. Nasza Dyrekcja nie zapomniała również o słodkim poczęstunku i owocowym soku, który dodał nam wigoru i spotęgował nasze siły do dalszych tańców.

         Dziękujemy wszystkim za zorganizowanie nam tak wspaniałej zabawy.

                                                                                                                                                                      B. Swoboda

    • Akademia Pana Kleksa
     • Akademia Pana Kleksa

      11.02.2020

      30.01.2020 roku klasy IV i V wybrały się do Fabryki bajki Pana Kleksa. Bajka Pana Kleksa znajduje się w Katowicach w byłej Fabryce Porcelany. W środku było bardzo kolorowo. Na początku musieliśmy ściągnąć buty i usiedliśmy na dywanie, a w tym czasie pan który nas oprowadzał opowiadał nam co będziemy robić, jaka jest nasza misja i jak się mamy zachowywać. Po kolei wchodziliśmy do różnych drzwi, które miały swoją nazwę z różnych części filmu Pana Kleksa, a naszą misją było odnalezienie trzech skradzionych rzeczy z sekretów Pana Kleksa. Mieliśmy różne  wyzwania np.: namalowanie kleksa, przejście toru przeszkód i zawiązanie specjalnego kapitańskiego węzła. Po odnalezieniu dwóch skradzionych rzeczy dotarliśmy do kosmosu, w którym znaleźliśmy ostatnią rzecz. Tam mieliśmy różne gry, zabawy i quizy. Na koniec oglądaliśmy potwory które zagrażają naszej planecie. Gdy wróciliśmy do punktu wejścia mieliśmy warsztaty na których robiliśmy maski. Kiedy wychodziliśmy niektórzy kupili sobie słodkie przysmaki.

                                                                                  Amelia Kapitan kl. IV

    • Teatr Rozrywki w Chorzowie
     • Teatr Rozrywki w Chorzowie

      11.02.2020

      29 stycznia uczniowie klas I – III wybrali się na przedstawienie do Teatru Rozrywki w Chorzowie. Początkowo miało to być przedstawienie pt: ,, Kot w butach”, jednak z powodów technicznych niezależnych od teatru zmieniono repertuar i wystawiono sztukę pt: ,, Zorro”. Początkowo uczniowie byli zawiedzeni takim obrotem sprawy, jednak jak się szybko okazało były to nieuzasadnione obawy. Bowiem sztuka była naprawdę wyjątkowa, pełna zabawnych sytuacji. Ponadto stała się ona inspiracją dla uczniów, którzy podczas tegorocznego balu utożsamili się z tymże właśnie bohaterem. Jak się zatem okazało - ,,nie taki diabeł straszny……”

                                                                                                                                                                      B. Swoboda

    • Tropical Island
     • Tropical Island

      10.02.2020

      W ferie, 23  stycznia nasza szkoła wybrała się na wycieczkę do Tropical Islands w Berlinie. Jechał z nami Pan Tomek, Pani Kasia, Pan Olek oraz Pan Hilary. Zbiórkę mieliśmy o 6 rano, a na miejscu byliśmy już około godziny 13. Pan Tomek rozdał nam zegarki, którymi płaciliśmy na wyspie, posłużyły także jako klucze do szafek basenowych, w których zostawiliśmy nasze rzeczy. Następnie zapoznaliśmy się z miejscem i mogliśmy zacząć się bawić. Na wyspie można było zobaczyć między innymi dużą ilość drzew, flamingi, pająki w akwariach, żółwie, ryby, papugi, baseny, w których spędzaliśmy najwiecej czasu, zjeżdżalnie oraz miejsce nazwane Amazonia. Były to baseny na zewnątrz oraz ślizgawka nazwana Dziką Rzeką, także na dworze. O 16 odebraliśmy swoje namioty. Były duże, a materace w nich bardzo wygodne.  Później znów wróciliśmy do zabawy. Następnego dnia około 9 poszliśmy wszyscy razem na śniadanie. Było przepyszne! Godzinę później oddaliśmy swoje namioty i mieliśmy czas na dalszą zabawę. Z miejsca wyjechaliśmy o 14:30, a pod szkołą byliśmy około 22. Wycieczka bardzo nam się podobała i chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz!  

      Jagoda Olejok, kl.VI

    • Ferie zimowe w Austrii
     • Ferie zimowe w Austrii

      10.02.2020

      10 stycznia wyjechaliśmy na obóz narciarski do Murau

      w Austrii. Podróż trwała 11 godzin, a gdy dotarliśmy na miejsce przywitała nas słoneczna pogoda. Budynek, w którym zamieszkaliśmy okazał się pięknym,starym domem z ponad 600 latnią tradycją, wyposażonym między innymi w saunę oraz kominek z wygodnym siedziskiem na górze, z którego chętnie korzystaliśmy. Pierwszego dnia przydzielano nam pokoje, a wolny czas poświęciliśmy na poznawaniu się i odpoczynek po podróży. Rano, następnego dnia o godzinie 7 była pobudka, śniadanie, a następnie pakowanie się i wyjazd w kierunku stoku. Pogoda wciąż nam dopisywała, wjazd gondolą na szczyt Sankt Georgen am Kreischberg zrobił na nas wielkie wrażenie. Zaczęliśmy naszą intensywną narciarską przygodę. Wśród codziennych atrakcji można wymienić m.in. snow park, jazdę między tyczkami, pomiar prędkości, a wszystko to pod okiem wybitnych instruktorów ;)

                  Po całodniowym szaleństwie wracaliśmy do domu na pyszny obiad, następnie sauna, czas wolny i kolacja. Padnięci, ale szczęśliwi kładliśmy się spać. Kolejne dni okazały się równie intensywne, pakowanie sprzętu, jazda, jazda, jazda,potem obiad, sauna, odpoczynek,kolacja...Wciąż było pięknie, a słońce nas nie opuszczało.

                  W środę, w ramach odpoczynku pojechaliśmy na basen. Wszystkim nam się to przydało, było super. Kolejne  2 dni spędziliśmy na doszlifowywaniu umiejętności w jeździe na nartach.

                  Niestety nadszedł 18 stycznia, nasz ostatni dzień pobytu, dzień pakowania i dzień wyjazdu do domu...

      Wszystko dobre szybko się kończy,  ten wyjazd będę jeszcze długo wspominać i mam nadzieję, że jeszcze tam kiedyś pojadę.

      Natalia Wojtyczka, kl. V

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.