• Sprawdzian trzecioklasisty

16.05.2023

11 -go maja trzecia klasa - Salamandry, przeszła pierwszy ze swoich najważniejszych sprawdzianów w życiu. Sprawdzian składał się z języka polskiego obejmującego słuchanie ze zrozumieniem i czytanie ze zrozumieniem, matematyki oraz przyrody. Salamandry dobrze sobie radzą ze stresem, są bardzo zdolne i utalentowane. Najłatwiejszą częścią była przyroda oraz tekst o dwójce dzieci wybierających się na wakacje, po wysłuchaniu którego musieli odpowiedzieć na kilka pytań. Natomiast największą trudność sprawiła część opisowa języka polskiego i matematyki. Na pewno wszyscy uczniowie dobrze sobie poradzili ze sprawdzianem. Wyników jeszcze nie znamy, ale trzymamy kciuki za trzecią klasę!

• Wyjazd rowerowy do Czorsztyna.

Relacja dzień po dniu:)

Dzień pierwszy.

Przyjazd na miejsce.

Dzień drugi.

Po śniadaniu ruszyliśmy na przeprawę promową. Następnie dookoła jeziora czorsztyńskiego trasą Velo Czorsztyn - 30 km.

Po obiedzie dorzuciliśmy jeszcze 5 km, zwiedzając Zamek Czorsztyn. A na kolację niespodzianka w postaci pizzy.

Dzień trzeci.

Przed powrotem do domu zrobiliśmy jeszcze 18 km. Zjechaliśmy do Szczawnicy, wzdłuż Dunajca, raz po stronie polskiej raz słowackiej widoki piękne, a powroty ciężkie w dwa dni mieliśmy 53 km w nogach

• Otwarcie sezonu

12.05.2023

11 maja został oficjalnie otwarty sezon letni w Arkonie, stało się to poprzez symboliczne przecięcie wstęgi przez naszych pierwszaków w szkolnym ogrodzie Pojawiły się nowe atrakcje w postaci trampoliny oraz piaskownicy, nad którą Pan Olek pracował dzień i noc, aby jak najszybciej mogła cieszyć Arkoniaków

• Dzień eTwinning w klasie III.

9 maja obchodzony jest dzień eTwinning.

eTwinning – nazwa pochodzi od angielskiego słowa ‘twin’ (bliźniak). Jest to platforma, na której odbywa się współpraca szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno  –  komunikacyjnych.

W tym roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do realizacji projektu eTwinning, biorą w nim udział uczniowie klasy III Salamandry. Z pewnością nie będzie to nasz ostatni projekt:)