• Wiosenne porządki

25.03.2024

Wiosenne porządki w Arkonie ruszyły pełną parą z inicjatywy klasy V "Kryształy" w szkolnym ogrodzie powstała szklarnia, w której będą sadzić różnorodne warzywa, opiekować się i dbać o nią. Szklarnia będzie służyła wszystkim uczniom i umilała spędzanie czasu w szkolnym ogrodzie.

• Koale w Fudio

25.03.2024

Klasa III odkrywając nowe talenty wzięła udział w warsztatach kulinarnych. Podczas pobytu w FUDIO uczniowie doskonale sprawdzili się w roli ,,Master szefów" i z niewielką pomocą przygotowali pyszne pizze i owocowe koktajle. Wszyscy nabyli nowe umiejętności kulinarne, które na długo zagoszczą w ich pamięci.

• Meduzy w planetarium

25.03.2024

W dniu 13.03.2024r. uczniowie klasy 2 a Meduzy, pojechali do Chorzowa na wycieczkę do najstarszego planetarium i obserwatorium w Polsce.

Podczas warsztatów uczniowie poznali genezę gwiazdozbiorów nawiązującą do mitów i legend. Natomiast podczas zajęć dydaktycznych udali się w fascynującą podróż przez Układ Słoneczny obserwując gwiazdy i gwiazdozbiory.

Z pewnością wycieczka była inspiracją do zgłębienia wiedzy o wszechświecie.

• „Orzeł Ortograficzny”

25.03.2024

Uczniowie ponownie wzięli udział w konkursie „Orzeł Ortograficzny”, którego koordynatorem w naszej szkole jest pani Nikol Golicka. Arkoniacy – tak jak rok temu – osiągnęli bardzo wysokie miejsca i zaistnieli na arenie ogólnopolskiej. Konkurs popularyzuje naukę poprzez zabawę oraz daje możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z całego kraju. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności tym, którzy otrzymali tytuł laureata konkursu:

a) w kategorii klas II:

- Krzysztof P. za zajęcie 7. miejsca

- Maria Ch. za zajęcie 9. miejsca

b) w kategorii klas III-IV:

- Mikołaj L. za zajęcie 12. miejsca

c) w kategorii klas V-VI:

- Mikołaj G. za zajęcie 11. miejsca

d) w kategorii klas VII- VIII:

- Amelia K. za zajęcie 5. miejsca