• Wiosna bez „ arkoniaków „ ….
     • Wiosna bez „ arkoniaków „ ….

      06.04.2020

      Wiosna do ogrodów „ Arkony” przyszła jak zawsze…- lecz w tym roku trochę szybciej. Słońce coraz wyżej, a od poniedziałku przewidujemy  noce bez przymrozków. Nasze rododendrony,  azalie, hortensje, magnolie, róże  i dziesiątki innych kwiatów szkolnych rabat rozwijają swoje pąki. Trawa jest już gotowa do pierwszego koszenia, baseny do czyszczenia i napełnienia świeżą wodą. Przyroda budzi się z zimowego snu i z utęsknieniem  w „arkoniackim” ogrodzie  czeka na Was.

                  Przylatują z ciepłych krajów nasi skrzydlaci bracia i budują swoje gniazda.  Jednocześnie obserwują  wielkie poruszenie w gronie jeży i wiewiórek. Wszystko wydaje się normalne, tak jak zwykle… ale tak nie jest - to tylko złudzenie.

                  Brak tego co zwykle - najważniejsze w „ Arkonie „ – „ Arkoniaków”, ich uśmiechniętych i szczęśliwych twarzy, biegających, goniących po najodleglejszych zakamarach naszego  parku lub zamku,  pisków i wysokiego „c” na szkolnych boiskach a później z radością oczekujących Rodziców po lekcjach.

                  Trudno dzisiaj powiedzieć, kiedy - podobnie jak te nasze ogrodowe ptaki wrócicie do swych klasowych gniazd? Kiedy pierwsze normalne lekcje? Kiedy krzykliwe przerwy i zajęcia pozalekcyjne, rozkładowe kursy szkolnych busów, szkolne obiady i pikniki? Może jeszcze w kwietniu, a może w pierwszych dniach maja. Trudno powiedzieć czy ósmoklasiści będą składali egzaminy, lub ich przepustką do szkół średnich będą tylko  oceny końcowego świadectwa? Nadchodzi czas równań z wieloma niewiadomymi, a może nawet do rozwiązania trudnych algebraicznych układów.

                  Czas epidemii  z pewnością minie i znów będziecie  nie wirtualnie, lecz realnie razem ,będzie czas na normalną naukę, zabawę  i realizację  swoich marzeń.  Wakacje będą inne , z pewnością mniej zagraniczne i dlatego na  najbliższe miesiące  przygotowujemy dla Was wiele ciekawych zwariowanych jak zawsze  projektów  i pomysłów programowych. Wytrzymajcie cierpliwie !!

                  Obecnie trwajcie, przetrzymujcie ten trudny okres kwarantanny, uczcie się pilnie „ poprzez chmurkę” i obserwujcie nas  w relacji  drona.   życzenia świąteczne ślą Wam i Waszym Rodzinom nasze ’’ arkoniackie” drzewa, krzaki i kwiaty, ogrodowe ptaki, nieznośne krzykliwe sójki, przebudzone słońcem jeżyki, kicające wiewiórki, patrolujące ogród koty , niegrzeczna kuna i wszystkiego skrzętnie doglądająca księżniczka -  oczekająca  Was z utęsknieniem Benia.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.