• Wiosna  bez  „ arkoniaków „ ….
          • Wiosna bez „ arkoniaków „ ….

06.04.2020

Wiosna do ogrodów „ Arkony” przyszła jak zawsze…- lecz w tym roku trochę szybciej. Słońce coraz wyżej, a od poniedziałku przewidujemy  noce bez przymrozków. Nasze rododendrony,  azalie, hortensje, magnolie, róże  i dziesiątki innych kwiatów szkolnych rabat rozwijają swoje pąki. Trawa jest już gotowa do pierwszego koszenia, baseny do czyszczenia i napełnienia świeżą wodą. Przyroda budzi się z zimowego snu i z utęsknieniem  w „arkoniackim” ogrodzie  czeka na Was.

Przylatują z ciepłych krajów nasi skrzydlaci bracia i budują swoje gniazda.  Jednocześnie obserwują  wielkie poruszenie w gronie jeży i wiewiórek. Wszystko wydaje się normalne, tak jak zwykle… ale tak nie jest - to tylko złudzenie.

Brak tego co zwykle - najważniejsze w „ Arkonie „ – „ Arkoniaków”, ich uśmiechniętych i szczęśliwych twarzy, biegających, goniących po najodleglejszych zakamarach naszego  parku lub zamku,  pisków i wysokiego „c” na szkolnych boiskach a później z radością oczekujących Rodziców po lekcjach.

Trudno dzisiaj powiedzieć, kiedy - podobnie jak te nasze ogrodowe ptaki wrócicie do swych klasowych gniazd? Kiedy pierwsze normalne lekcje? Kiedy krzykliwe przerwy i zajęcia pozalekcyjne, rozkładowe kursy szkolnych busów, szkolne obiady i pikniki? Może jeszcze w kwietniu, a może w pierwszych dniach maja. Trudno powiedzieć czy ósmoklasiści będą składali egzaminy, lub ich przepustką do szkół średnich będą tylko  oceny końcowego świadectwa? Nadchodzi czas równań z wieloma niewiadomymi, a może nawet do rozwiązania trudnych algebraicznych układów.

Czas epidemii  z pewnością minie i znów będziecie  nie wirtualnie, lecz realnie razem ,będzie czas na normalną naukę, zabawę  i realizację  swoich marzeń.  Wakacje będą inne , z pewnością mniej zagraniczne i dlatego na  najbliższe miesiące  przygotowujemy dla Was wiele ciekawych zwariowanych jak zawsze  projektów  i pomysłów programowych. Wytrzymajcie cierpliwie !!

Obecnie trwajcie, przetrzymujcie ten trudny okres kwarantanny, uczcie się pilnie „ poprzez chmurkę” i obserwujcie nas  w relacji  drona.   życzenia świąteczne ślą Wam i Waszym Rodzinom nasze ’’ arkoniackie” drzewa, krzaki i kwiaty, ogrodowe ptaki, nieznośne krzykliwe sójki, przebudzone słońcem jeżyki, kicające wiewiórki, patrolujące ogród koty , niegrzeczna kuna i wszystkiego skrzętnie doglądająca księżniczka -  oczekająca  Was z utęsknieniem Benia.