• Instaling
     • Instaling

      14.03.2022

      Z inicjatywy nauczycielki języka angielskiego pani Olgi Zawiszy uczniowie Arkony mieli okazję przystąpić do XVII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół.

      Insta.Ling to strona WWW poświęcona skutecznej nauce słówek w różnych językach obcych. To system do nauki nowych słówek i utrwalania ich oraz do kontroli systematyczności pracy uczniów w domu i śledzenia ich postępów w nauce.

      Od początku wdrażania Insta.Ling pozwala nauczycielowi na obiektywną ocenę systematyczności pracy ucznia w domu, ma dostęp do raportu systematyczności, który pokazuje którego dnia dany uczeń pracował. Udział w tym programie wpływa na poprawę poziomu przyswojenia słówek przez uczniów oraz zwiększenie ich pewności siebie w posługiwaniu się obcym językiem. Uczniowie codziennie logują się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonują powtórkę około 20 słówek. Po każdej wykonanej sesji uczniowie dostają raporty z systematyczności i postępów pracy. Wdrożenie Insta.Ling w proces nauczania daje uczniom wiele satysfakcji, ponieważ bardzo polubili taką formę nauki słownictwa.

      Z przyjemnością informujemy, że w drugim semestrze nasi uczniowie dołączą również do programu z języka polskiego, który ma na celu poszerzenie wiedzy z ortografii i wzbogacenie zasobu słownictwa.

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w programie Insta.Ling.

      Gorąco polecamy wszystkim nauczycielom wdrażanie innowacyjnych technologii w nauczaniu języków obcych.

     • Pomoc Ukrainie

      07.03.2022

      Jak zawsze cała społeczność Arkony chętnie pomaga wszystkim potrzebującym. W tym roku odbyło się kilka zbiórek na rzecz osób i zwierząt potrzebujących. Nikt z nas nie przypuszczał, że staniemy w obliczu obecnie panującej sytuacji. Przez miniony tydzień zebraliśmy dużą ilość darów, prawie pół tony środków czystości, środków higienicznych, produktów spożywczych, lekarstw i opatrunków, które są w tym momencie najbardziej potrzebne na froncie. Część z zebranych rzeczy trafi dzisiaj do PCK, natomiast reszta środków medycznych oraz żywności o długim terminie przydatności do spożycia trafi bezpośrednio na Ukrainę. Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom za pomoc! Jeden ze szkolnych busów cały tydzień pomagał w transporcie darów na granicę oraz wykonał dwukrotnie przewóz uchodźców z granicy. Czekamy dalej na sygnały, komu, gdzie i jak możemy pomóc. Pamiętajmy, że jednorazowa pomoc to kropla w morzu potrzeb, dlatego zbiórka TRWA do odwołania, w razie pytań co na ten czas jest najbardziej potrzebne prosimy o kontakt z wychowawcami lub P. Olkiem. Dziękujemy i pamiętajmy, że w grupie siła!

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.