• Instaling

14.03.2022

Z inicjatywy nauczycielki języka angielskiego pani Olgi Zawiszy uczniowie Arkony mieli okazję przystąpić do XVII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół.

Insta.Ling to strona WWW poświęcona skutecznej nauce słówek w różnych językach obcych. To system do nauki nowych słówek i utrwalania ich oraz do kontroli systematyczności pracy uczniów w domu i śledzenia ich postępów w nauce.

Od początku wdrażania Insta.Ling pozwala nauczycielowi na obiektywną ocenę systematyczności pracy ucznia w domu, ma dostęp do raportu systematyczności, który pokazuje którego dnia dany uczeń pracował. Udział w tym programie wpływa na poprawę poziomu przyswojenia słówek przez uczniów oraz zwiększenie ich pewności siebie w posługiwaniu się obcym językiem. Uczniowie codziennie logują się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonują powtórkę około 20 słówek. Po każdej wykonanej sesji uczniowie dostają raporty z systematyczności i postępów pracy. Wdrożenie Insta.Ling w proces nauczania daje uczniom wiele satysfakcji, ponieważ bardzo polubili taką formę nauki słownictwa.

Z przyjemnością informujemy, że w drugim semestrze nasi uczniowie dołączą również do programu z języka polskiego, który ma na celu poszerzenie wiedzy z ortografii i wzbogacenie zasobu słownictwa.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w programie Insta.Ling.

Gorąco polecamy wszystkim nauczycielom wdrażanie innowacyjnych technologii w nauczaniu języków obcych.

• Pomoc Ukrainie

07.03.2022

Jak zawsze cała społeczność Arkony chętnie pomaga wszystkim potrzebującym. W tym roku odbyło się kilka zbiórek na rzecz osób i zwierząt potrzebujących. Nikt z nas nie przypuszczał, że staniemy w obliczu obecnie panującej sytuacji. Przez miniony tydzień zebraliśmy dużą ilość darów, prawie pół tony środków czystości, środków higienicznych, produktów spożywczych, lekarstw i opatrunków, które są w tym momencie najbardziej potrzebne na froncie. Część z zebranych rzeczy trafi dzisiaj do PCK, natomiast reszta środków medycznych oraz żywności o długim terminie przydatności do spożycia trafi bezpośrednio na Ukrainę. Dziękujemy wszystkim rodzicom oraz dzieciom za pomoc! Jeden ze szkolnych busów cały tydzień pomagał w transporcie darów na granicę oraz wykonał dwukrotnie przewóz uchodźców z granicy. Czekamy dalej na sygnały, komu, gdzie i jak możemy pomóc. Pamiętajmy, że jednorazowa pomoc to kropla w morzu potrzeb, dlatego zbiórka TRWA do odwołania, w razie pytań co na ten czas jest najbardziej potrzebne prosimy o kontakt z wychowawcami lub P. Olkiem. Dziękujemy i pamiętajmy, że w grupie siła!