• Zajęcia w czasie ferii zimowych
     • Zajęcia w czasie ferii zimowych

      06.01.2021

      Program zajęć w czasie ferii zimowych 11-15.01.2021

       

                  W czasie ferii zimowych trwających od 11-15 stycznia, kiedy  wprowadzono szereg obostrzeń i zakazów dotyczących możliwości zorganizowania wyjść, korzystania z wyciągów narciarskich, obiektów sportowych, basenów, kin i tym podobnych, jesteśmy zmuszeni szukać takich rozwiązań programowych, aby dzieci w tym trudnym dla nas czasie mogły chociaż częściowo spędzić czas z rówieśnikami. Będziemy organizować dwie grupy po 12 osób z młodszych klas I-IV, dlatego niestety liczba miejsc może być ograniczona. Zajęcia dla dzieci planujemy zarówno wyjazdowe na świeżym powietrzu jak również zajęcia na terenie szkoły. Każdego dnia przewidujemy drugie śniadanie, napoje oraz słodki poczęstunek. Program został ułożony tak, aby jak najwięcej czasu spędzić poza budynkiem szkoły. Przemieszczać będziemy się szkolnymi busami. Jako, że wytyczne sanitarne MEN, MZ, GIS wyraźnie mówią, że "należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego, rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej"

       

      Poniedziałek  8.00-zbiórka w szkole, omówienie programu i zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zajęć. Po śniadaniu ok.9.00  wyjazd do Parku Jurajskiego w Krasiejowie położonego w malowniczej okolicy otoczonej lasami z daleka od zgiełku miasta. Około godziny 14.00 powrót do szkoły, zajęcia integracyjne, gry planszowe na terenie szkoły, słodki poczęstunek. 16.00 zakończenie pierwszego dnia zajęć.

      Wtorek  8.00- zbiórka w szkole, po śniadaniu wyjazd do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie na zorganizowane zajęcia o temacie „ Zimowy Survival” Tylko dla odważnych! A tak naprawdę dla wszystkich - wystarczy dobry ubiór. Jest to kontynuacja cieszących się dużym powodzeniem warsztatów „Zielony surwiwal", tym razem w krajobrazie zimowym. Podczas zajęć uczniowie wykonują różne zadania ucząc się współpracować w grupie, budują schronienie oraz samodzielnie, bez użycia zapałek, rozpalają ognisko. Warsztaty zakończymy pieczeniem kiełbasek. Powrót do szkoły około godziny 14.00 zajęcia plastyczne na terenie szkoły. 16.00 planowany koniec zajęć.

       

      Środa 8.00 – po śniadaniu i zbiórce wyjazd na wycieczkę do Chorzowskiego Zoo, spacer po ogrodzie powrót do szkoły na zajęcia około 12.00. Filmowe popołudnie z pizzą, zajęcia ruchowe, ceramika, szachy, gry planszowe, łamigłówki mądrej główki do wyboru. 16.00 koniec zajęć.

       

      Czwartek 8.00- po śniadaniu animacje, gry i zabawy z udziałem animatorów „Anima-ma” słodki poczęstunek. Po południu kolejny wyjazd do Radzionkowa tym razem temat zajęć ‘My się zimy nie boimy”. Uczestnicy na terenie ogrodu botanicznego obserwują jak spędzają zimę rośliny oraz zapoznają się z problemami na jakie natrafiają w zimowym okresie różne grupy zwierząt i jak sobie z nimi radzą. Dowiadują się co zimą robią owady, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki, komu należy pomóc i jak mądrze to zrobić. Warsztaty obfitują w liczne ciekawostki oraz zabawy i wymagają od grupy podjęcia aktywności, m.in. obserwacje ptaków, poszukiwanie śladów i tropów zwierząt. Na zakończenie przewidziany jest spacer do pobliskiego paśnika - proponuje się przyniesienie z sobą ziaren oraz warzyw, tak aby dzieci mogły osobiście dosypać pokarm w karmniku i paśniku. W razie sprzyjających okoliczności podejmujemy również próbę wykonania odlewu znalezionego tropu. Koniec zajęć 16.00

       

      Piątek 8.00 - po śniadaniu wyjazd całodzienny do Beskidu Śląskiego, wyjazd kolejką linową  na Szyndzielnię 1026 n.p.m. Jeżeli się uda zamówimy gorący posiłek i herbatę, wejdziemy na nową wieżę widokową . Jeżeli będzie śnieg i będą dobre warunki zjedziemy nartostradą z samej góry na sankach pod sam parking.

      O czym należy pamiętać każdego dnia -WAŻNE

      - każdego dnia prosimy o spakowanie zapasowych ubrań w razie przemoczenia

      - do plecaka zawsze można spakować coś słodkiego, kanapkę i wodę

      - codziennie będziemy na świeżym powietrzu, dlatego pamiętamy o czapce, szaliku, rękawiczkach oraz ciepłym ubraniu w zależności od pogody

       -można spakować drobne kieszonkowe

      - telefony są dozwolone

      Koszt zajęć w całości 250 złotych Wpłat można dokonywać w gotówce w biurze lub przelewem na numer konta: 93 2490 0005 0000 4001 0025 9216 Arkona

      W razie pytań prosimy o kontakt z P.Olkiem 730 474747

      Pamiętajmy że zostało tylko kilka wolnych miejsc a zapisy tylko telefonicznie u P. Olka po wcześniejszym potwierdzeniu wolnego miejsca.

       

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.