• Podsumowanie zbiórki

Słów kilka o akcji charytatywnej.
            Nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez Śląską Wioskę Humanitarną ,,Słodki październik". Na tę okazję zbieraliśmy słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Bytomiu oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Siemianowicach Śląskich.
            Serdecznie dziękujemy za słodkie dary i okazane serce. Tak niewiele przecież trzeba, aby zobaczyć uśmiech na twarzy małego Dziecka.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach!!!

,,Trzeba umieć patrzeć sercem, wtedy zobaczysz, nawet to, co jest niewidoczne dla oczu".

• "Futsal Gram 2023"

27.10.2023

Arkona ponownie wzięła udział w Turnieju organizowanym przez Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach "Futsal Gram 2023". Gratulacje dla wszystkich zawodników z Arkony.

• Wyjście do „Meritum”

25.10.2023

23 października klasa Vlll Delfiny wybrała się do Zespołu Szkół Technicznych Ogólnokształcących „Meritum” w ramach zapoznania się z ofertą szkoły i dowiedzenia się ważnych informacji oraz aspektów odnośnie szkoły średniej. W tamtejszej szkole uczniowie zostali miło przywitani przez absolwentów, którzy niegdyś uczęszczali do naszej szkoły.  Na samym początku młodzież została zaprowadzona do oddzielnej klasy, gdzie wicedyrektor szkoły zaprezentował prezentację na temat liceum oraz technikum, ale również podstawowych informacji na temat rekrutacji do szkół wyższych. Po godzinnej prezentacji nadszedł czas na zwiedzanie szkół, po których uczniowie zostali oprowadzeni przez starszych uczniów technikum. Mieli okazję zobaczyć wiele klas oraz poznać niektórych nauczycieli. Zobaczyli również pracownie techników, a także mechatroników. Myślę, że szkoła zrobiła bardzo dobre wrażenie, a klasa nauczyła się również wiele niezbędnych informacji na temat szkoły średniej. Dziękujemy serdecznie za gościnę i mamy nadzieje zobaczyć się w przyszłym roku.

• Rules for our next eTwinning project

19.10.2023

Klasy VI Salamandry oraz VI Sowy biorą udział w kolejnym projekcie eTwinning. Projekt nosi tytuł Positive Thought Cards, czyli Karty Pozytywnego Myślenia. W ramach tego projektu uczniowie wykonają karty pozytywnych myśli, aby promować ich dobre samopoczucie i rozwijać umiejętności motywowania się. Pracę zaczęli od stworzenia zasad współpracy.

18.10.2023

13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia na boisku szkolnym klasa VIII wraz z wychowawcą przygotowali dla nas ciekawe gry i zabawy. Nauczyciele kontra uczniowie brali udział w różnych konkurencjach takich jak: zwijanie papieru obciążonego szklanką z wody, budowanie wieży z drewnianych klocków, rysowanie z zamkniętymi oczami, zjadanie jabłka zawieszonego na sznurku. Były również gry sportowe: siatkówka i zbijak. Wszyscy pełni entuzjazmu podeszli do wybranych przez siebie konkurencji. Śmiech i okrzyki młodych kibiców były potwierdzeniem, że świetnie się bawili.

Dziękujemy wszystkim za wzorową aktywność i jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego w bieżącym roku szkolnym.

• UWAGA AKCJA CHARYTATWYNA!!

Drodzy Rodzice i nasi Arkoniacy!!

Szkolne Koło Wolontariatu z przyjemnością informuje, że ARKONA bierze udział w akcji charytatywnej  zorganizowanej przez Śląską Wioskę Humanitarną „Słodki październik”.

Co zbieramy: lizaki, czekolady, ciastka, żelki, cukierki, pianki, chrypi i inne pakowane hermetycznie.

Dla kogo: Dzieci z Domu dziecka w Bytomiu oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Siemianowicach Śląskich.

Kiedy: Zbiórka rusza od dzisiaj i trwa do 27 października

Gdzie: Datki przynosimy uczennic klasy VIII Mai S. i Aleksandry S. lub do P.Olgi (sala 27).

„Umiejmy dzielić się chlebem z tymi co go nie mają,
            lub mają go od nas mniej (…)”

Święty Jan Paweł II

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

• Planetarium Śląskie

08.10.2023

05.10.2023r. uczniowie klasy VII oraz VIII wybrali się do Planetarium Śląskiego znajdującego się w

Chorzowie. Planetarium Śląskie powstało w 1955 roku jako pierwsza tego rodzaju placówka w Polsce.

W 2018 roku rozpoczął się proces przebudowy i modernizacji, który zakończono cztery lata później.

Jest ono obecnie jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie. Nowoczesny system

projekcyjny pozwala wyświetlić na sferycznym ekranie około 100 milionów gwiazd i zabrał on naszych

uczniów w najdalsze zakątki Wszechświata. Klasy dowiedziały się różnych ciekawostek o

gwiazdozbiorach, południkach oraz wielu innych zagadnieniach związanych z kosmosem. Sam seans

był niezwykle interesujący i wywołał wiele pozytywnych uczuć. Nie możemy się już doczekać powrotu

do tego magicznego miejsca.

• Dzień Chłopaka u Kapibar

04.10.2023

W dniu 2 października nasi najmłodsi uczniowie - Kapibary, obchodzili dzień chłopaka i udali się do Zakątka Alpaka w Będzinie. Podczas wizyty w zagrodzie, dzieci miały możliwość pogłaskania i karmienia zwierząt. Kapibary ćwiczyły również umiejętności motoryki małej podczas wykonywania kolorowych łapaczy snów.

• Euroweek

16.09.2023

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Właśnie mija ostatni dzień obozu językowego Euroweek. Była to wspaniała przygoda i okazja do poćwiczenia umiejętności językowych oraz poznania innych kultur. Wolontariusze z WłochMeksyku i Gruzji zadbali o nasze piękne wspomnienia z tego wyjazdu.