• Wycieczka do Rabki - dzień drugi

      26.06.2023

      21 czerwca. Dziś wybraliśmy się do Muzeum Zbójników i Górali, gdzie - oprócz poznania legend i zwyczajów góralskich - mieliśmy warsztaty malowania na szkle oraz krótkie przedstawienie o zbóju Tomaszu Luboniu, od którego nazwiska nazwę wzięła słynna góra. Co ciekawe, sami w nim wystąpiliśmy Dobrej zabawy nie zepsuła nawet popołudniowa burza i ulewa. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy. Już jutro wracamy do naszych domów i z niecierpliwością czekamy na rozdanie świadectw i upragnione wakacje.

     • Zawody z piłki ręcznej

      15.06.2023

      Arkona melduje się na podwójnym podium. Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w piłce ręcznej- dziewczyny z klas IV- VI 3 miejsce, chłopcy z klas IV-VI 2 miejsce. Dziękuję za walkę i zaangażowanie, było cudownie, emocje sięgały zenit.

     • Zbiórka na schronisko

      12.06.2023

      Mamy dla was niesamowitą okazję, aby wspólnie dokonać czegoś wspaniałego dla naszych czworonożnych przyjaciół. Od 13 do 14 czerwca organizujemy akcję zbierania karmy dla kotów i psów przebywających w schroniskach i potrzebujemy waszej pomocy!

      Czy wiecie, że wiele zwierząt w schroniskach pragnie miłości, uwagi i troski? Mają marzenia o ciepłym miejscu, smacznym posiłku i zabawkach do bawienia się. Jesteśmy w stanie im to wszystko dać! Jednak nasza akcja ma na celu zbiórkę karmy, aby poprawić warunki życia tych wspaniałych zwierząt.

      Nie zapominajcie, że wasza pomoc może uczynić ogromną różnicę. Więc zachęcamy was, abyście się przyłączyli do naszej akcji zbierania karmy dla kotów i psów w schroniskach. Dlatego to wspaniała okazja, aby pokazać, że nasza szkoła ma ogromne serce i troszczy się o inne zwierzęta.

      Pamiętajcie, że małe gesty sprawiają wielką różnicę. Wystarczy jedna chwila, aby zrobić coś dobrego dla tych wspaniałych zwierząt. Dołączcie do nas i dajcie im nadzieję na lepsze jutro!

      Z góry dziękujemy za waszą hojność i wsparcie. Razem możemy zdziałać naprawdę wielkie rzeczy!

      Uczniowie klasy ósmej Wieloryby

     • Dzień Mamy i Taty

      12.06.2023

      30 maja odbyło się jedno z piękniejszych wydarzeń w trakcie roku szkolnego - obchody dnia Mamy i Taty. Nasi najmłodsi uczniowie, pełni miłości do rodziców starali się wypaść jak najlepiej. Dla każdego rodzica takie momenty pozostaną na zawsze w pamięci.

     • Koale i Salamandry w zoo

      12.06.2023

      7 czerwca Salamandry i Koale wybrały się do Chorzowskiego Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie podziwiali ciekawe gatunki egzotycznych zwierząt - ssaków, ptaków, gadów i płazów. Podczas zwiedzania nie zabrakło również spotkania z prehistorycznymi dinozaurami.

     • Wycieczka do Smolenia - klasy VI, VII,VIII

      12.06.2023

      Klasy VI, VII i VIII wraz z wychowawcami wybrały się na dwudniową wycieczkę do Smolenia - malowniczej miejscowości w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć ruiny średniowiecznego zamku w Pilczy, zwiedzic z przewodnikiemm rezerwat przyrody oraz wziąć udział w warsztatach ekologicznych, podczas których tworzyliśmy dzieła w papierowej wikliny. Wieczorem spędziliśmy czas przy ognisku na pieczeniu kiełbasek oraz grach integracyjnych. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tu wrócimy.

     • Spotkanie projektowe

      02.06.2023

      31 maja klasa III Salamandry w ramach projektu "Let's play with toys" wzięła udział w spotkaniu poprzez platformę Zoom. Mieli w ten sposób okazję poznać pozostałych uczestników projektu, były to dzieci z Turcji, Macedonii, Gruzji, Rumunii oraz Jordanii.  Uczniowie opowiadali między innymi o sobie, swoich zainteresowaniach oraz swoich ulubionych zabawkach, oczywiście w języku angielskim.

     • Konkurs "Speak up"

      02.06.2023

      30 maja odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu recytatorskiego "Speak up", przeznaczony był on dla uczniów klas I-III.  Wszyscy uczestniczy byli świetnie przygotowani i urzekli nasze jury. 

      I miejsce - Natalia P. kl Ia,

      II miejsce - Maria Ch. kl Ia,

      III miejsce - Mikołaj L. kl III.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

       

     • Sprawdzian trzecioklasisty

      16.05.2023

      11 -go maja trzecia klasa - Salamandry, przeszła pierwszy ze swoich najważniejszych sprawdzianów w życiu. Sprawdzian składał się z języka polskiego obejmującego słuchanie ze zrozumieniem i czytanie ze zrozumieniem, matematyki oraz przyrody. Salamandry dobrze sobie radzą ze stresem, są bardzo zdolne i utalentowane. Najłatwiejszą częścią była przyroda oraz tekst o dwójce dzieci wybierających się na wakacje, po wysłuchaniu którego musieli odpowiedzieć na kilka pytań. Natomiast największą trudność sprawiła część opisowa języka polskiego i matematyki. Na pewno wszyscy uczniowie dobrze sobie poradzili ze sprawdzianem. Wyników jeszcze nie znamy, ale trzymamy kciuki za trzecią klasę!

     • Wyjazd rowerowy do Czorsztyna.

      15.05.2023

      Relacja dzień po dniu:)

      Dzień pierwszy.

      Przyjazd na miejsce.

      Dzień drugi.

      Po śniadaniu ruszyliśmy na przeprawę promową. Następnie dookoła jeziora czorsztyńskiego trasą Velo Czorsztyn - 30 km.

      Po obiedzie dorzuciliśmy jeszcze 5 km, zwiedzając Zamek Czorsztyn. A na kolację niespodzianka w postaci pizzy.

      Dzień trzeci.

      Przed powrotem do domu zrobiliśmy jeszcze 18 km. Zjechaliśmy do Szczawnicy, wzdłuż Dunajca, raz po stronie polskiej raz słowackiej widoki piękne, a powroty ciężkie w dwa dni mieliśmy 53 km w nogach

     • Otwarcie sezonu

      12.05.2023

      11 maja został oficjalnie otwarty sezon letni w Arkonie, stało się to poprzez symboliczne przecięcie wstęgi przez naszych pierwszaków w szkolnym ogrodzie Pojawiły się nowe atrakcje w postaci trampoliny oraz piaskownicy, nad którą Pan Olek pracował dzień i noc, aby jak najszybciej mogła cieszyć Arkoniaków

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.