• Laureaci tegorocznego konkursu "Poznaj Świętego"
     • Laureaci tegorocznego konkursu "Poznaj Świętego"

      16.11.2020

      Mam zaszczyt ogłosić laureatów tegorocznego  konkursu
      „POZNAJ ŚWIĘTEGO”

       

      Klasy I-III konkurs plastyczny:
      „Tylko z Panem Jezusem można dokonywać wielkich rzeczy, tylko z Nim można być szczęśliwym i uszczęśliwiać innych.”

       

      Miejsce I

      Urszula Cnotakl. III Arkona

      Miejsce II

      Zuzanna Bielewiczkl. III Arkona

      Miejsce III

      Dariusz Wójtowiczkl. II SP 13

      Wyróżnienia:

      Paulina Laskowskakl. III SP 20

      Patrycja Ogoskl. III Arkona

       

       

       

       

       

      Klasy IV-VI konkurs plastyczny:

      „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”

       

      Miejsce I

      Emilia Zawartkakl. IV Arkona

      Magdalena Kochanekkl. VI SP 4

      Miejsce II

      Lena Kotkl. IV SP 16

      PaulinaSimonkl. VI SP 4

      Kinga Chojnackakl. VI SP 8

      Miejsce III

      Dominika Ochódkl. IV SP 8

      Julia Nowakkl. VI SP 3

      Wyróżnienia:

      Oliwia Bregułakl. IV SP 16

      Urszula Kawalerowskakl. IV SP 16

      Julia Kołoszkokl. IV SP 16

      Natalia Bielichkl. IV SP 16

       

      Gratulujemy!!!!!!!!!!

      Ze względu na obostrzenia dyplomy oraz nagrody przekażemy po powrocie klas starszych
      do szkół.

      Małgorzata Brożyna, Sonia Labryga, Iwona Muskała, Izabela Janowska-Jelito

    • "Przerwa na czytanie"
     • "Przerwa na czytanie"

      16.11.2020

      8.10.2020 w naszej szkole odbyła się I Międzynarodowa edycja "Przerwy na czytanie". Nasi uczniowie oraz pracownicy w tym dniu przerwy spędzili nieco spokojniej na czytaniu swoich ulubionych książek. Dla najmlodszych została stworzona "Strefa czytania" w sali nr 19. Uczniowie mieli tam okazję posłuchać przygód Czarnego Noska czytanych przez Panią Klaudię. Bardzo cieszymy się, że uczniowie tak chętnie wzięli udział w akcji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Czekamy na kolejną edycję!

    • Uroczyste Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
     • Uroczyste Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      23.08.2020

      Nowy rok szkolny, za chwilę pierwszy dzwonek 2020/21

      Padają ostre słowa komendy „ cumy rzuć!”, „grota, foka wybierz!”.  Oświatowa flotylla wyrusza pod biało- czerwonymi banderami  na niespokojne wody mórz i oceanów wychowania i kształcenia. W wirusowej mgle z niepewną pogodą i trudną nawigacją będzie trzeba dużego doświadczenia by dotrzeć do właściwego portu.

      Nasza starożytna karawela również wypłynęła z arkoniackiego portu.

      Po 6-ciu długich miesiącach oderwania od  klasowych ławek i tablic, szkolnego dzwonka i zwykłych koleżeńskich dysput, wychowawczych rad nauczycieli, szóstek, czasem jedynek – wracamy,  nareszcie wracamy do siebie, do szkolnej normalności.

      Wielu z Was w okresie czerwca i lipca wzięła udział w naszych obozach. Chociaż tym razem nie było ciepłych wód Morza Sródziemnego - to miło spędzaliśmy obozowy czas w ogrodach Arkony, nad zalewem Przeczyckim, w Beskidach , nad jeziorem Zywieckim i  z harcerzami  w Kucobach. Sierpień to czas  remontów w szkole i jej otoczeniu .

      W nowym roku szkolny 2020/2021 przewidzieliśmy w Arkonie w zależności od rozwoju  epidemii wariant nauczania tradycyjnego- stacjonarnego, wariant hybrydowy oraz w systemie on-line. W utrzymaniu dyscypliny sanitarnej w trakcie nauczania stacjonarnego pomagają nam szkolne warunki „ Arkony”. Do naszych nielicznych, bowiem  10 – 15 osobowych klas łącznie uczęszcza tylko 112 uczniów. Duże wysokie sale lekcyjne o przedwojennym standardzie  zapewniają higieniczne warunki nauki. Przyszkolne ogrody i boiska umożliwiają częsty pobyt na „ wolnym powietrzu”, duże wynajmowane hale sportowe , pływalnie, korty tenisowe, rowery, żagle, narty - umożliwiają bezpieczne zajęcia z wychowania fizycznego. Szkolny transport bezpieczny dowóz.

      Zajęciom stacjonarnym będą towarzyszyły opracowane przez dyrekcje szkoły procedury i zalecenia bezpiecznego pobytu w szkole. W pierwszych informatorach uczniowie, personel szkolny i rodzice będą na bieżąco informowani o wszystkich wymaganiach jakie będą zapewniały  ciągłość tradycyjnego nauczania. W szkole urządzono dodatkowo w sali 34 izolatorium  z pomieszczeniem lekarskim dla nowozatrudnionej pielęgniarki. Stacjonarna nauka będzie wymagała od nauczycieli wzmożoną czujność i stała obserwację stanu zdrowia uczniów oraz aktywną współpracę z rodzicami. Uczniów będziemy prosili o pilne respektowanie wszystkich poleceń dyrekcji i wychowawców. Rodziców o codzienną pomoc w realizacji naszych zadań jako dodatkową gwarancję naszego wspólnego bezpieczeństwa.

      Do ewentualnego nauczania hybrydowego i on-line przygotowujemy nowe zakupy sprzętu elektronicznego w tym montaż kamer w klasach pomocnych dla uczniów zmuszonych do nauki w domu.

      Dyrekcja nie rezygnuje z prowadzenia zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych w pełnym wymiarze jak w latach ubiegłych.

      Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się we wtorek 1 września 2020 r. o godzinie 10.00

    • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
     • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

      18.06.2020

      Tegoroczny konkurs odbył się za pośrednictwem platformy internetowej. W wyznaczonym dniu i godzinie uczniowie po zalogowaniu rozwiązywali test. Uczniowie Arkony od najmłodszych po najstarsze klasy przystąpili do konkursu.

      Jak co roku wielu naszych wielu naszych uczniów osiągnęło bardzo dobre wyniki.  Najlepszy wynik to:

       

      Zuzanna Bielewicz w kategorii Żaczek, zajęła 1 miejsce w powiecie oraz 1 w regionie katowickim. 

      Wyróżnienia otrzymali:

       Oliwier Halor – 2 miejsce w powiecie, 4 w regionie w kategorii Maluch.

      Michał Wardziński – 5 miejsce w powiecie, 15 w regionie w kategorii Maluch.

      Karolina Olejok, Jagoda Olejok, Natalia Lewandowska – 8 miejsce w powiecie, 28 miejsce w regionie.

      Serdecznie gratulujemy.

    • Dzień Mamy
     • Dzień Mamy

      17.06.2020

      "Uśmiech mamy dom rozjaśnia,

      pełen jest go każdy kąt.

      Wszyscy teraz się staramy,

      żeby już nie zniknął stąd!"

      Gratulujemy wspaniałych wypieków! Chociaż nie mogliśmy spróbować Waszych

      słodkości, to z całą pewnością mówimy, że jesteście najlepszymi

      piekarzami na całym świecie. Nie ma nic ważniejszego od wspólnie spędzonego

      czasu, a uśmiech mamy jest najlepszą nagrodą.

      Gratulujemy!

      Samorząd Uczniowski

       ciasto dla mamy

    • Wiosna bez „ arkoniaków „ ….
     • Wiosna bez „ arkoniaków „ ….

      06.04.2020

      Wiosna do ogrodów „ Arkony” przyszła jak zawsze…- lecz w tym roku trochę szybciej. Słońce coraz wyżej, a od poniedziałku przewidujemy  noce bez przymrozków. Nasze rododendrony,  azalie, hortensje, magnolie, róże  i dziesiątki innych kwiatów szkolnych rabat rozwijają swoje pąki. Trawa jest już gotowa do pierwszego koszenia, baseny do czyszczenia i napełnienia świeżą wodą. Przyroda budzi się z zimowego snu i z utęsknieniem  w „arkoniackim” ogrodzie  czeka na Was.

                  Przylatują z ciepłych krajów nasi skrzydlaci bracia i budują swoje gniazda.  Jednocześnie obserwują  wielkie poruszenie w gronie jeży i wiewiórek. Wszystko wydaje się normalne, tak jak zwykle… ale tak nie jest - to tylko złudzenie.

                  Brak tego co zwykle - najważniejsze w „ Arkonie „ – „ Arkoniaków”, ich uśmiechniętych i szczęśliwych twarzy, biegających, goniących po najodleglejszych zakamarach naszego  parku lub zamku,  pisków i wysokiego „c” na szkolnych boiskach a później z radością oczekujących Rodziców po lekcjach.

                  Trudno dzisiaj powiedzieć, kiedy - podobnie jak te nasze ogrodowe ptaki wrócicie do swych klasowych gniazd? Kiedy pierwsze normalne lekcje? Kiedy krzykliwe przerwy i zajęcia pozalekcyjne, rozkładowe kursy szkolnych busów, szkolne obiady i pikniki? Może jeszcze w kwietniu, a może w pierwszych dniach maja. Trudno powiedzieć czy ósmoklasiści będą składali egzaminy, lub ich przepustką do szkół średnich będą tylko  oceny końcowego świadectwa? Nadchodzi czas równań z wieloma niewiadomymi, a może nawet do rozwiązania trudnych algebraicznych układów.

                  Czas epidemii  z pewnością minie i znów będziecie  nie wirtualnie, lecz realnie razem ,będzie czas na normalną naukę, zabawę  i realizację  swoich marzeń.  Wakacje będą inne , z pewnością mniej zagraniczne i dlatego na  najbliższe miesiące  przygotowujemy dla Was wiele ciekawych zwariowanych jak zawsze  projektów  i pomysłów programowych. Wytrzymajcie cierpliwie !!

                  Obecnie trwajcie, przetrzymujcie ten trudny okres kwarantanny, uczcie się pilnie „ poprzez chmurkę” i obserwujcie nas  w relacji  drona.   życzenia świąteczne ślą Wam i Waszym Rodzinom nasze ’’ arkoniackie” drzewa, krzaki i kwiaty, ogrodowe ptaki, nieznośne krzykliwe sójki, przebudzone słońcem jeżyki, kicające wiewiórki, patrolujące ogród koty , niegrzeczna kuna i wszystkiego skrzętnie doglądająca księżniczka -  oczekająca  Was z utęsknieniem Benia.

    • Zajęcia szkolne zawieszone
     • Zajęcia szkolne zawieszone

      11.03.2020

      Drodzy rodzice!

      W dniu dzisiejszym Rząd Polski podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i placówek oświatowych od poniedziałku 16 marca na okres dwóch tygodni. Od jutra do piątku szkoła zapewnia zajęcia opiekuńcze dla uczniów. W ciągu tych dwóch dni nie będzie realizowany nowy materiał dydaktyczny. W czwartek i piątek transport szkolny pozostaje bez zmian. Prosimy indywidualnie kontaktować się z kierowcami jeżeli dzieci nie będą jechały do szkoły.  Prosimy śledzić na bieżąco Librusa.

      Chcielibyśmy, aby podczas tych dwóch tygodni uczniowie choć w minimalnym stopniu realizowali materiał szkolny. Otrzymają wytyczne od wychowawców co należy powtórzyć oraz przerobić. Prosimy o bieżący kontakt z wychowawcami.

    • Sukcesy pływackie Arkony
     • Sukcesy pływackie Arkony

      28.02.2020

      W dniu 26 lutego nasza szkoła brała udział w miejskich zawodach międzyszkolnych w pływaniu, które odbyły się w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach. 

      Zawody odbywały się na basenie o długości 25 metrów a zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe.
      W kategorii wiekowej 10 lat i młodsi sukcesy odniosły
      Amelia Chlebek – 2 miejsce w stylu grzbietowym 25 metrów

      Amelia Kapitan – 2 miejsce w stylu klasycznym 25 metrów

      Patrycja Ogos – 3 miejsce w stylu dowolnym 25 metrów

      Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej z medalem wrócił Nataniel Zawisza zajmując 2 miejsce w stylu dowolnym na 25 metrów.

       

      W kategorii ’11 lat’ na podium stanęli

      Dominik Ogos – 2 miejsce w stylu grzbietowym na 25 metrów

      Hania Bańczyk – 2 miejsce w stylu dowolnym  na 25 metrów

      Michał Wardziński – 3  miejsce w stylu dowolnym na 25 metrów

      Sposród tych kategorii wiekowych trzecie  miejsce na podium zajęła sztafeta 4x 50 metrów chłopców w składzie: Dominik Ogos, Natalniel Zawisza, Igor Szyroki oraz Michał Wardziński

       

      Wśród starszych roczników sukces odniosły nasze żabkarki. Natalia Lewandowska w kategorii 12 lat oraz Jagda Olejok w kategorii 13 lat. Obie dziewczyny stanęły na 2 miejscu podium.

      W konkurencjach klas 7-8  medale do szkoły przywieźli Aleksander Zaskórski – 3 miejsce w stylu grzbietowym, Zuzanna Jasińskia – 3 miejsce w stylu klasycznym, Magdalena Konieczna – 2 miejsce

    • Konkurs literacki
     • Konkurs literacki

      28.02.2020

      Kolejny etap konkursu recytatorskiego "Mały OKR" w MDK im. dr H. Jordana. Konkurs jest podzielony na 3 kategorie. Nasi reprezentanci należeli do grupy klas 1-3. Poziom jak co roku był wysoki i rywalizacja była ciężka. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Macie tę moc! A dodatkowo miło nam ogłosić, że Antonina Bańczyk zajęła II miejsce w kategorii I-III! Gratulacje Tosia! 

    • Medale w zawodach narciarskich
     • Medale w zawodach narciarskich

      28.02.2020

      W miniony weekend Kacper, Lucyna oraz Natalka z klasy szóstej brali udział w zawodach narciarskich miasta Czeladzi w Istebnej. Kacper wygrał w swojej grupie wiekowej i Open, Lucynka zajeła II miejsce w narciarstwie alpejskim. Niestety Natalka w wyniku kontuzji nie mogła wystartować. Gratulujemy! Brawo Arkoniacy!

    • Dla zdrowia i przyszłości czyli o sporcie w Arkonie
     • Dla zdrowia i przyszłości czyli o sporcie w Arkonie

      11.02.2020

      Trochę historii. Był rok 1994, w którym, w pierwszych latach działalności naszej szkoły  społeczność uczniowska, nauczycielska i rodziców „ Arkony” zastanawiała się nad formami realizacji programu z wychowania fizycznego.

                  Budynek wraz z otoczeniem nie dysponował salą gimnastyczną. Na początku poważnie rozważano na terenie przyszkolnym budowę obiektu sportowego. Opracowano projekt sali gimnastycznej zlokalizowanej na przyszkolnym terenie o powierzchni krytego  boiska 22x 11 metrów wraz z zapleczem towarzyszącym ( szatnie, toalety, prysznice). Wstępny szacunkowy kosztorys opiewał  na 1,5 miliona złotych ( obecnych, wówczas przed denominacja kwota była w bilionach).

                  Na  spotkaniu Rady Szkoły w  październiku 1994 roku po głębokiej analizie podjęto decyzję na mocy której zajęcia z wychowania fizycznego realizując podstawy programowe w „Arkonie” będą prowadzone w zróżnicowanej  formie z uwzględnieniem wszelkich możliwych wariantów dyscyplin sportowych oraz szerokiego wachlarza zainteresowań uczniów. System ten został przyjęty z dużym uznaniem przez ówczesnych uczniów, oraz jest nadal akceptowany przez aktualną społeczność „ Arkony”. Celem jego realizacji zakupiono sprzęt i busy.

                  Naszym uczniom proponujemy zajęcia obligatoryjne z uwzględnieniem gier zespołowych: piłki nożnej, siatkówki i koszykówki a także  podstawowych dyscyplin  lekkoatletycznych,  gier i zabaw gimnastycznych korzystając z największych hal sportowych i sal gimnastycznych  naszego miasta. Prowadzimy obligatoryjne zajęcia z nauki pływania i doskonalenia technik pływackich, uczestniczymy we wszystkich miejskich i wojewódzkich zawodach sportowych.

                  Uczniom naszej szkoły proponujemy liczne zajęcia  fakultatywne z zajęć wychowania fizycznego. W okresie zimy organizujemy kursy dla początkujących i doskonalące jazdy na nartach w ośrodkach w Polsce i w Alpach. Jeszcze w tym roku zorganizujemy kilka sobotnich wyjazdów na wyciągi w Istebnej oraz zakończymy sezon narciarski w Austrii. W ramach zajęć z wychowania fizycznego organizujemy  zajęcia łyżwiarskie, wyjazdy na ścianki wspinaczkowe lub do parków trampolin i .Proponujemy profesjonalne kursy płetwonurkowania.

                  Czynnie rozwijamy   współpracę z klubem jachtowym na akwenie wodnym w Przeczycach. Od kwietnia w każdym tygodniu dla zainteresowanych będziemy organizowali popołudniowe lub sobotnio - niedzielne wyjazdy w celu doskonalenia technik żeglarskich.   Latem proponujemy korzystanie podczas przerw lub po zajęciach z przyszkolnych boisk sportowych  w tym  również z zajęć tenisa stołowego, bagbingtona lub   naszego przyszkolnego placu zabaw – „zamku”.

                  W każdym tygodniu  prowadzimy zajęcia z nauki tenisa ziemnego, capoeiry oraz zajęć z Hip-Hopu

                  W ciągu roku szkolnego zachęcamy uczniów do uczestnictwa  w grach terenowych i paintballu, organizujemy  wyjazdy na kręgle i rolki, proponujemy dalsze i bliższe wyjazdy rowerowe, strzelanie z kbks , wiatrówki i łuku, spływy kajakowe i wycieczki górskie.

                  Rozważamy w bieżącym roku ponowić współpracę z siemianowicką stadniną koni i polem golfowym. Propozycji dla naszych uczniów jest bardzo wiele , zachęcając do udziału. Szkoła dysponuje  swoim sprzętem i wyposażeniem do wszystkich zajęć. Uważamy, że większość ( o ile nie wszyscy) uczniowie po 8 -mej klasie w Arkonie powinni umieć pływać, żeglować, jeździć na nartach, łyżwach, jeździć konno, grać w golfa itp. Itd.być wysportowanym znać reguły gier, umieć się sportowo zachować na boisku, na stoku , wodnym i górskim szlaku   

    • Koncerty w szkole
     • Koncerty w szkole

      11.02.2020

      Jak to w tradycji Naszej Szkoły bywa i tym razem mogliśmy w naszych progach przyjąć wyjątkowych gości z Filharmonii w Katowicach. Tym razem wsłuchiwaliśmy się w muzykę wydawaną przez instrumenty dęte. Towarzyszyły jej znane nam już utwory tj:  ,,Panie Janie”, ,,Torreador”.        

         Największą atrakcją była możliwość samodzielnego zagrania na tychże instrumentach, przez wybranych spośród publiczności uczniów a także nauczyciela matematyki. Jak się okazało nie jest to wcale takie proste…..

         Podczas dmuchania w te instrumenty przez naszych wybrańców, byliśmy świadkami przedziwnych, nieprofesjonalnych a nawet przeraźliwych odgłosów . Zatem oprócz powagi, która towarzyszyła temu koncertowi, było również wiele radości, zabawy i uśmiechu. Bawiliśmy się cudownie i                              z niecierpliwością czekamy na kolejne ,,takie” ukulturalniające nas wydarzenia!!!

                                                                                                                                                                     B. Swoboda

     • Karnawał

      11.02.2020

      Dnia 5 lutego klasy I, II i III świętowały swój kolejny bal karnawałowy. Każdy uczeń był przepięknie przebrany za postaci z bajek, filmów itp. Zabawy było co niemiara a szaleństwom nie było końca. Podczas balu Panie animatorki prowadziły szereg ciekawych zabaw tanecznych. Uczniowie niejednokrotnie musieli powtarzać skomplikowane ruchy taneczne, ale nie dawali za wygraną i wytrwale dążyli do ich udoskonalenia. Nasza Dyrekcja nie zapomniała również o słodkim poczęstunku i owocowym soku, który dodał nam wigoru i spotęgował nasze siły do dalszych tańców.

         Dziękujemy wszystkim za zorganizowanie nam tak wspaniałej zabawy.

                                                                                                                                                                      B. Swoboda

    • Akademia Pana Kleksa
     • Akademia Pana Kleksa

      11.02.2020

      30.01.2020 roku klasy IV i V wybrały się do Fabryki bajki Pana Kleksa. Bajka Pana Kleksa znajduje się w Katowicach w byłej Fabryce Porcelany. W środku było bardzo kolorowo. Na początku musieliśmy ściągnąć buty i usiedliśmy na dywanie, a w tym czasie pan który nas oprowadzał opowiadał nam co będziemy robić, jaka jest nasza misja i jak się mamy zachowywać. Po kolei wchodziliśmy do różnych drzwi, które miały swoją nazwę z różnych części filmu Pana Kleksa, a naszą misją było odnalezienie trzech skradzionych rzeczy z sekretów Pana Kleksa. Mieliśmy różne  wyzwania np.: namalowanie kleksa, przejście toru przeszkód i zawiązanie specjalnego kapitańskiego węzła. Po odnalezieniu dwóch skradzionych rzeczy dotarliśmy do kosmosu, w którym znaleźliśmy ostatnią rzecz. Tam mieliśmy różne gry, zabawy i quizy. Na koniec oglądaliśmy potwory które zagrażają naszej planecie. Gdy wróciliśmy do punktu wejścia mieliśmy warsztaty na których robiliśmy maski. Kiedy wychodziliśmy niektórzy kupili sobie słodkie przysmaki.

                                                                                  Amelia Kapitan kl. IV

    • Teatr Rozrywki w Chorzowie
     • Teatr Rozrywki w Chorzowie

      11.02.2020

      29 stycznia uczniowie klas I – III wybrali się na przedstawienie do Teatru Rozrywki w Chorzowie. Początkowo miało to być przedstawienie pt: ,, Kot w butach”, jednak z powodów technicznych niezależnych od teatru zmieniono repertuar i wystawiono sztukę pt: ,, Zorro”. Początkowo uczniowie byli zawiedzeni takim obrotem sprawy, jednak jak się szybko okazało były to nieuzasadnione obawy. Bowiem sztuka była naprawdę wyjątkowa, pełna zabawnych sytuacji. Ponadto stała się ona inspiracją dla uczniów, którzy podczas tegorocznego balu utożsamili się z tymże właśnie bohaterem. Jak się zatem okazało - ,,nie taki diabeł straszny……”

                                                                                                                                                                      B. Swoboda

    • Tropical Island
     • Tropical Island

      10.02.2020

      W ferie, 23  stycznia nasza szkoła wybrała się na wycieczkę do Tropical Islands w Berlinie. Jechał z nami Pan Tomek, Pani Kasia, Pan Olek oraz Pan Hilary. Zbiórkę mieliśmy o 6 rano, a na miejscu byliśmy już około godziny 13. Pan Tomek rozdał nam zegarki, którymi płaciliśmy na wyspie, posłużyły także jako klucze do szafek basenowych, w których zostawiliśmy nasze rzeczy. Następnie zapoznaliśmy się z miejscem i mogliśmy zacząć się bawić. Na wyspie można było zobaczyć między innymi dużą ilość drzew, flamingi, pająki w akwariach, żółwie, ryby, papugi, baseny, w których spędzaliśmy najwiecej czasu, zjeżdżalnie oraz miejsce nazwane Amazonia. Były to baseny na zewnątrz oraz ślizgawka nazwana Dziką Rzeką, także na dworze. O 16 odebraliśmy swoje namioty. Były duże, a materace w nich bardzo wygodne.  Później znów wróciliśmy do zabawy. Następnego dnia około 9 poszliśmy wszyscy razem na śniadanie. Było przepyszne! Godzinę później oddaliśmy swoje namioty i mieliśmy czas na dalszą zabawę. Z miejsca wyjechaliśmy o 14:30, a pod szkołą byliśmy około 22. Wycieczka bardzo nam się podobała i chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz!  

      Jagoda Olejok, kl.VI

    • Ferie zimowe w Austrii
     • Ferie zimowe w Austrii

      10.02.2020

      10 stycznia wyjechaliśmy na obóz narciarski do Murau

      w Austrii. Podróż trwała 11 godzin, a gdy dotarliśmy na miejsce przywitała nas słoneczna pogoda. Budynek, w którym zamieszkaliśmy okazał się pięknym,starym domem z ponad 600 latnią tradycją, wyposażonym między innymi w saunę oraz kominek z wygodnym siedziskiem na górze, z którego chętnie korzystaliśmy. Pierwszego dnia przydzielano nam pokoje, a wolny czas poświęciliśmy na poznawaniu się i odpoczynek po podróży. Rano, następnego dnia o godzinie 7 była pobudka, śniadanie, a następnie pakowanie się i wyjazd w kierunku stoku. Pogoda wciąż nam dopisywała, wjazd gondolą na szczyt Sankt Georgen am Kreischberg zrobił na nas wielkie wrażenie. Zaczęliśmy naszą intensywną narciarską przygodę. Wśród codziennych atrakcji można wymienić m.in. snow park, jazdę między tyczkami, pomiar prędkości, a wszystko to pod okiem wybitnych instruktorów ;)

                  Po całodniowym szaleństwie wracaliśmy do domu na pyszny obiad, następnie sauna, czas wolny i kolacja. Padnięci, ale szczęśliwi kładliśmy się spać. Kolejne dni okazały się równie intensywne, pakowanie sprzętu, jazda, jazda, jazda,potem obiad, sauna, odpoczynek,kolacja...Wciąż było pięknie, a słońce nas nie opuszczało.

                  W środę, w ramach odpoczynku pojechaliśmy na basen. Wszystkim nam się to przydało, było super. Kolejne  2 dni spędziliśmy na doszlifowywaniu umiejętności w jeździe na nartach.

                  Niestety nadszedł 18 stycznia, nasz ostatni dzień pobytu, dzień pakowania i dzień wyjazdu do domu...

      Wszystko dobre szybko się kończy,  ten wyjazd będę jeszcze długo wspominać i mam nadzieję, że jeszcze tam kiedyś pojadę.

      Natalia Wojtyczka, kl. V

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.