• Wyjazdy podczas egzaminu ósmoklasisty w maju
     • Wyjazdy podczas egzaminu ósmoklasisty w maju

      17.05.2021

      Już w maju w dniach 25-27 maja, podczas gdy uczniowie ósmej klasy będą wylewać może atramentu na egzaminie, organizujemy dla zainteresowanych uczniów dwa wyjazdy do Śląskiego Wesołego Miasteczka oraz wyjazd dla rowerzystów z klas IV-VIII

      We wtorek 25 maja klasy I-III, godzina zbiórki 9.00 (dzieci z biletem sezonowym zakupionym w szkole nie płacą za wyjazd, bez biletu 100 zł )

      Środa 26 maja wyjazd do Rud Raciborskich na rowery za free, chętni z klas IV-VIII

      Czwartek 27 maja wyjazd do Legendii klas IV-VIII o godzinie 9.00 (z biletem sezonowym ze szkoły free, dopłata bez biletu 100 zł.)

      W szkole odbędą sie równolegle zajęcia opiekuńcze w świetlicy

    • Wspomnienie....
     • Wspomnienie....

      07.02.2021

      Co w takim dniu napisać …… Żadne słowa nie opiszą smutku, który ogarnął nasze serca. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego co czujemy, jaka pustka powstała. Odszedł od nas człowiek niezwykły – intelektualista, nauczyciel życia, wychowawca pokoleń, dyrektor, tata i dziadek. Tak trudno uwierzyć, że Cię nie ma, że to koniec Twojej pięknej historii, że opuściłeś Swoją ukochaną Arkonę. Poświęciłeś jej całe życie. Na zgliszczach, od podstaw zbudowałeś najpiękniejszą szkołę. Zostawiasz nas samych. Choć odszedłeś to pozostawiłeś tu Swoje serce. Każde drzewo, kwiaty które posadziłeś i pielęgnowałeś, każdy kamień, każda sala będzie przypominać jak drogie było Ci to miejsce.

               Byłeś mi największym mentorem i krytycznym przyjacielem. To Ty pokazałeś i uczyłeś mnie szczytnego celu zawodu nauczyciela. Mogłam zawsze na Ciebie liczyć. Byłeś człowiekiem niezwykłym, a Twoja niezwykłość przejawiała się każdego dnia, z ogromną wiedzą i pedagogicznym doświadczeniem. Twoje szalone pomysły, które mogłoby się wydawać z wiekiem będą mniejsze. Nie lekceważyłeś moich porażek, traktując je jak wspólną szkołę życia. Potrafiłeś docenić sukcesy i osiągnięcia, wesprzeć dobrym słowem, umiałeś dzielić ze mną radości i smutki. Byłeś wymagającym dyrektorem i teściem, ale wymagającym mądrze i życzliwie, bez strachu, z ojcowskim spokojem.

               Twoje odejście to nieodżałowana strata, będę Cię nosić w sercu i w swojej pamięci na zawsze. Jeszcze tak niedawno doglądałeś swoim czujnym okiem wszystkiego w Arkonie.

               Jutro jak zawsze będzie dzwonił dzwonek, uczniowie powrócą do sal, w ogrodzie panuje piękna zima. A niebawem Twój ukochany ogród będzie się budził do życia, zakwitną pięknie  rododendrony, azalie, hortensje, róże i dziesiątki kwiatów rabat szkolnych. Przylecą ptaki, wszystko będzie normalnie, tak jak zwykle…  ale jakie to złudne, nigdy tak samo nie będzie. Tego pożegnania nie było w planie. Śmierć przyszła niespodziewanie, niechciana, za wcześnie, przekreślając Twoje plany i marzenia. Miałeś nauczyć Antka grać na pianinie, odwiedzić ukochane miejsca – Murzasichle, Szentendre, Starą Leśną. Twoja księżniczka Benia wciąż czeka na Ciebie z utęsknieniem.

      Zapewniam Cię o mojej wdzięczności i pamięci, o dbaniu o Arkonę.  Pozostawiasz ciepły i trwały ślad w moim sercu.

       

      Nie mówię żegnaj, lecz do zobaczenia. Kasia

       

       

    • Zajęcia w czasie ferii zimowych
     • Zajęcia w czasie ferii zimowych

      06.01.2021

      Program zajęć w czasie ferii zimowych 11-15.01.2021

       

                  W czasie ferii zimowych trwających od 11-15 stycznia, kiedy  wprowadzono szereg obostrzeń i zakazów dotyczących możliwości zorganizowania wyjść, korzystania z wyciągów narciarskich, obiektów sportowych, basenów, kin i tym podobnych, jesteśmy zmuszeni szukać takich rozwiązań programowych, aby dzieci w tym trudnym dla nas czasie mogły chociaż częściowo spędzić czas z rówieśnikami. Będziemy organizować dwie grupy po 12 osób z młodszych klas I-IV, dlatego niestety liczba miejsc może być ograniczona. Zajęcia dla dzieci planujemy zarówno wyjazdowe na świeżym powietrzu jak również zajęcia na terenie szkoły. Każdego dnia przewidujemy drugie śniadanie, napoje oraz słodki poczęstunek. Program został ułożony tak, aby jak najwięcej czasu spędzić poza budynkiem szkoły. Przemieszczać będziemy się szkolnymi busami. Jako, że wytyczne sanitarne MEN, MZ, GIS wyraźnie mówią, że "należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego, rekomenduje się organizację wyjść w miejsca otwarte, np. park, las, tereny zielone, z zachowaniem dystansu oraz zasad obowiązujących w przestrzeni publicznej"

       

      Poniedziałek  8.00-zbiórka w szkole, omówienie programu i zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zajęć. Po śniadaniu ok.9.00  wyjazd do Parku Jurajskiego w Krasiejowie położonego w malowniczej okolicy otoczonej lasami z daleka od zgiełku miasta. Około godziny 14.00 powrót do szkoły, zajęcia integracyjne, gry planszowe na terenie szkoły, słodki poczęstunek. 16.00 zakończenie pierwszego dnia zajęć.

      Wtorek  8.00- zbiórka w szkole, po śniadaniu wyjazd do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie na zorganizowane zajęcia o temacie „ Zimowy Survival” Tylko dla odważnych! A tak naprawdę dla wszystkich - wystarczy dobry ubiór. Jest to kontynuacja cieszących się dużym powodzeniem warsztatów „Zielony surwiwal", tym razem w krajobrazie zimowym. Podczas zajęć uczniowie wykonują różne zadania ucząc się współpracować w grupie, budują schronienie oraz samodzielnie, bez użycia zapałek, rozpalają ognisko. Warsztaty zakończymy pieczeniem kiełbasek. Powrót do szkoły około godziny 14.00 zajęcia plastyczne na terenie szkoły. 16.00 planowany koniec zajęć.

       

      Środa 8.00 – po śniadaniu i zbiórce wyjazd na wycieczkę do Chorzowskiego Zoo, spacer po ogrodzie powrót do szkoły na zajęcia około 12.00. Filmowe popołudnie z pizzą, zajęcia ruchowe, ceramika, szachy, gry planszowe, łamigłówki mądrej główki do wyboru. 16.00 koniec zajęć.

       

      Czwartek 8.00- po śniadaniu animacje, gry i zabawy z udziałem animatorów „Anima-ma” słodki poczęstunek. Po południu kolejny wyjazd do Radzionkowa tym razem temat zajęć ‘My się zimy nie boimy”. Uczestnicy na terenie ogrodu botanicznego obserwują jak spędzają zimę rośliny oraz zapoznają się z problemami na jakie natrafiają w zimowym okresie różne grupy zwierząt i jak sobie z nimi radzą. Dowiadują się co zimą robią owady, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki, komu należy pomóc i jak mądrze to zrobić. Warsztaty obfitują w liczne ciekawostki oraz zabawy i wymagają od grupy podjęcia aktywności, m.in. obserwacje ptaków, poszukiwanie śladów i tropów zwierząt. Na zakończenie przewidziany jest spacer do pobliskiego paśnika - proponuje się przyniesienie z sobą ziaren oraz warzyw, tak aby dzieci mogły osobiście dosypać pokarm w karmniku i paśniku. W razie sprzyjających okoliczności podejmujemy również próbę wykonania odlewu znalezionego tropu. Koniec zajęć 16.00

       

      Piątek 8.00 - po śniadaniu wyjazd całodzienny do Beskidu Śląskiego, wyjazd kolejką linową  na Szyndzielnię 1026 n.p.m. Jeżeli się uda zamówimy gorący posiłek i herbatę, wejdziemy na nową wieżę widokową . Jeżeli będzie śnieg i będą dobre warunki zjedziemy nartostradą z samej góry na sankach pod sam parking.

      O czym należy pamiętać każdego dnia -WAŻNE

      - każdego dnia prosimy o spakowanie zapasowych ubrań w razie przemoczenia

      - do plecaka zawsze można spakować coś słodkiego, kanapkę i wodę

      - codziennie będziemy na świeżym powietrzu, dlatego pamiętamy o czapce, szaliku, rękawiczkach oraz ciepłym ubraniu w zależności od pogody

       -można spakować drobne kieszonkowe

      - telefony są dozwolone

      Koszt zajęć w całości 250 złotych Wpłat można dokonywać w gotówce w biurze lub przelewem na numer konta: 93 2490 0005 0000 4001 0025 9216 Arkona

      W razie pytań prosimy o kontakt z P.Olkiem 730 474747

      Pamiętajmy że zostało tylko kilka wolnych miejsc a zapisy tylko telefonicznie u P. Olka po wcześniejszym potwierdzeniu wolnego miejsca.

       

    • Zbiórka dla schroniska w Sosnowcu
     • Zbiórka dla schroniska w Sosnowcu

      16.11.2020

      Uczniowie naszej szkoły z pomocą pani Nikol i pani Klaudii jak zwykle spisali się na medal ! Dzięki ich szlachetnym serduszkom - mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią - udało się uzbierać tyle darów dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu, że jeden samochód nie dał rady ich przewieźć.

    • Laureaci tegorocznego konkursu "Poznaj Świętego"
     • Laureaci tegorocznego konkursu "Poznaj Świętego"

      16.11.2020

      Mam zaszczyt ogłosić laureatów tegorocznego  konkursu
      „POZNAJ ŚWIĘTEGO”

       

      Klasy I-III konkurs plastyczny:
      „Tylko z Panem Jezusem można dokonywać wielkich rzeczy, tylko z Nim można być szczęśliwym i uszczęśliwiać innych.”

       

      Miejsce I

      Urszula Cnotakl. III Arkona

      Miejsce II

      Zuzanna Bielewiczkl. III Arkona

      Miejsce III

      Dariusz Wójtowiczkl. II SP 13

      Wyróżnienia:

      Paulina Laskowskakl. III SP 20

      Patrycja Ogoskl. III Arkona

       

       

       

       

       

      Klasy IV-VI konkurs plastyczny:

      „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”

       

      Miejsce I

      Emilia Zawartkakl. IV Arkona

      Magdalena Kochanekkl. VI SP 4

      Miejsce II

      Lena Kotkl. IV SP 16

      PaulinaSimonkl. VI SP 4

      Kinga Chojnackakl. VI SP 8

      Miejsce III

      Dominika Ochódkl. IV SP 8

      Julia Nowakkl. VI SP 3

      Wyróżnienia:

      Oliwia Bregułakl. IV SP 16

      Urszula Kawalerowskakl. IV SP 16

      Julia Kołoszkokl. IV SP 16

      Natalia Bielichkl. IV SP 16

       

      Gratulujemy!!!!!!!!!!

      Ze względu na obostrzenia dyplomy oraz nagrody przekażemy po powrocie klas starszych
      do szkół.

      Małgorzata Brożyna, Sonia Labryga, Iwona Muskała, Izabela Janowska-Jelito

    • "Przerwa na czytanie"
     • "Przerwa na czytanie"

      16.11.2020

      8.10.2020 w naszej szkole odbyła się I Międzynarodowa edycja "Przerwy na czytanie". Nasi uczniowie oraz pracownicy w tym dniu przerwy spędzili nieco spokojniej na czytaniu swoich ulubionych książek. Dla najmlodszych została stworzona "Strefa czytania" w sali nr 19. Uczniowie mieli tam okazję posłuchać przygód Czarnego Noska czytanych przez Panią Klaudię. Bardzo cieszymy się, że uczniowie tak chętnie wzięli udział w akcji. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Czekamy na kolejną edycję!

    • Uroczyste Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
     • Uroczyste Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      23.08.2020

      Nowy rok szkolny, za chwilę pierwszy dzwonek 2020/21

      Padają ostre słowa komendy „ cumy rzuć!”, „grota, foka wybierz!”.  Oświatowa flotylla wyrusza pod biało- czerwonymi banderami  na niespokojne wody mórz i oceanów wychowania i kształcenia. W wirusowej mgle z niepewną pogodą i trudną nawigacją będzie trzeba dużego doświadczenia by dotrzeć do właściwego portu.

      Nasza starożytna karawela również wypłynęła z arkoniackiego portu.

      Po 6-ciu długich miesiącach oderwania od  klasowych ławek i tablic, szkolnego dzwonka i zwykłych koleżeńskich dysput, wychowawczych rad nauczycieli, szóstek, czasem jedynek – wracamy,  nareszcie wracamy do siebie, do szkolnej normalności.

      Wielu z Was w okresie czerwca i lipca wzięła udział w naszych obozach. Chociaż tym razem nie było ciepłych wód Morza Sródziemnego - to miło spędzaliśmy obozowy czas w ogrodach Arkony, nad zalewem Przeczyckim, w Beskidach , nad jeziorem Zywieckim i  z harcerzami  w Kucobach. Sierpień to czas  remontów w szkole i jej otoczeniu .

      W nowym roku szkolny 2020/2021 przewidzieliśmy w Arkonie w zależności od rozwoju  epidemii wariant nauczania tradycyjnego- stacjonarnego, wariant hybrydowy oraz w systemie on-line. W utrzymaniu dyscypliny sanitarnej w trakcie nauczania stacjonarnego pomagają nam szkolne warunki „ Arkony”. Do naszych nielicznych, bowiem  10 – 15 osobowych klas łącznie uczęszcza tylko 112 uczniów. Duże wysokie sale lekcyjne o przedwojennym standardzie  zapewniają higieniczne warunki nauki. Przyszkolne ogrody i boiska umożliwiają częsty pobyt na „ wolnym powietrzu”, duże wynajmowane hale sportowe , pływalnie, korty tenisowe, rowery, żagle, narty - umożliwiają bezpieczne zajęcia z wychowania fizycznego. Szkolny transport bezpieczny dowóz.

      Zajęciom stacjonarnym będą towarzyszyły opracowane przez dyrekcje szkoły procedury i zalecenia bezpiecznego pobytu w szkole. W pierwszych informatorach uczniowie, personel szkolny i rodzice będą na bieżąco informowani o wszystkich wymaganiach jakie będą zapewniały  ciągłość tradycyjnego nauczania. W szkole urządzono dodatkowo w sali 34 izolatorium  z pomieszczeniem lekarskim dla nowozatrudnionej pielęgniarki. Stacjonarna nauka będzie wymagała od nauczycieli wzmożoną czujność i stała obserwację stanu zdrowia uczniów oraz aktywną współpracę z rodzicami. Uczniów będziemy prosili o pilne respektowanie wszystkich poleceń dyrekcji i wychowawców. Rodziców o codzienną pomoc w realizacji naszych zadań jako dodatkową gwarancję naszego wspólnego bezpieczeństwa.

      Do ewentualnego nauczania hybrydowego i on-line przygotowujemy nowe zakupy sprzętu elektronicznego w tym montaż kamer w klasach pomocnych dla uczniów zmuszonych do nauki w domu.

      Dyrekcja nie rezygnuje z prowadzenia zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych w pełnym wymiarze jak w latach ubiegłych.

      Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się we wtorek 1 września 2020 r. o godzinie 10.00

    • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
     • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

      18.06.2020

      Tegoroczny konkurs odbył się za pośrednictwem platformy internetowej. W wyznaczonym dniu i godzinie uczniowie po zalogowaniu rozwiązywali test. Uczniowie Arkony od najmłodszych po najstarsze klasy przystąpili do konkursu.

      Jak co roku wielu naszych wielu naszych uczniów osiągnęło bardzo dobre wyniki.  Najlepszy wynik to:

       

      Zuzanna Bielewicz w kategorii Żaczek, zajęła 1 miejsce w powiecie oraz 1 w regionie katowickim. 

      Wyróżnienia otrzymali:

       Oliwier Halor – 2 miejsce w powiecie, 4 w regionie w kategorii Maluch.

      Michał Wardziński – 5 miejsce w powiecie, 15 w regionie w kategorii Maluch.

      Karolina Olejok, Jagoda Olejok, Natalia Lewandowska – 8 miejsce w powiecie, 28 miejsce w regionie.

      Serdecznie gratulujemy.

    • Dzień Mamy
     • Dzień Mamy

      17.06.2020

      "Uśmiech mamy dom rozjaśnia,

      pełen jest go każdy kąt.

      Wszyscy teraz się staramy,

      żeby już nie zniknął stąd!"

      Gratulujemy wspaniałych wypieków! Chociaż nie mogliśmy spróbować Waszych

      słodkości, to z całą pewnością mówimy, że jesteście najlepszymi

      piekarzami na całym świecie. Nie ma nic ważniejszego od wspólnie spędzonego

      czasu, a uśmiech mamy jest najlepszą nagrodą.

      Gratulujemy!

      Samorząd Uczniowski

       ciasto dla mamy

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.