• Rekolekcje wielkopostne
     • Rekolekcje wielkopostne

      25.03.2018

      Przeżywamy kolejny Wielki Post. Jest to czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dnia 28 marca 2017 r. odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny w ramach szkolnych rekolekcji. O godz. 8.00 wyjazd autokarami spod szkoły. Planowany powrót około godziny 15.00. W planie zwiedzanie Sanktuarium  oraz  Msza św w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

                  Życzymy owocnego przeżycia wspólnego pielgrzymowania.

    • Wizyta Biskupa w naszej szkole
     • Wizyta Biskupa w naszej szkole

      25.03.2018

      W dniu 23.02.2018 r o godzinie 14.00 w ramach wizytacji kanonicznej w Parafii Nawiedzenia NMP w Bańgowie naszą  szkołę odwiedził ks. bp Marek Szkudło wraz z towarzyszącym mu ks. proboszczem Zenonem Działachem.

      Dostojnego gościa serdecznie przywitała Pani Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym oraz uczniami naszej szkoły. Wizyta ks. Biskupa to niezwykłe i wzruszające wydarzenie,  które pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła są też wartości chrześcijańskie.

    • Gratulacje-konkurs piosenki
     • Gratulacje-konkurs piosenki

      12.03.2018

      Uczennica klasy VII Magdalena Barlik zajęła III miejsce w V Festiwalu Meritum Wizji "Portret Kobiety-Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt..." orgaznizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogółnokształcących "Meritum" Siemianowicach Śląskich. Serdecznie Gratulujemy!!!

    • Trójbój Matejkowski 2018
     • Trójbój Matejkowski 2018

      12.03.2018

      15 marca reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Zuzanna Nowak, Karolina Jendrzejska, Paulina Siudmak, Jakub Wiewióra oraz Michał Szymocha wezmą udział w interdyscyplinarnym konkursie "Trójbój Matejkowski", którego organizatorem jest II L.O. im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich.

    • Tropical Islands
     • Tropical Islands

      07.03.2018

      Wycieczka do Tropical Island

           Dnia 16 lutego chętne osoby z klas od 6 do 3 gimnazjum, wraz z panem Tomkiem, Mirkiem i panem Grzegorzem, udały się do Tropical Island które znajdowało się w Niemczech, w połowie drogi pomiędzy Berlinem a Dreznem.

           Około godziny 8:00 wyjechaliśmy spod szkoły, a na miejscu byliśmy o 13:30. Dopiero po wejściu do środka, można było zauważyć jak duże jest to miejsce. Statua Wolności mogłaby się w niej zmieścić na stojąco, a wieża Eiffla na leżąco. Różnica temperatur też była niemała. Na dworze były zaledwie 3ºC, a w środku hali aż 26 ºC! Na początku naszym oczom ukazał się wielki Las Tropikalny. W małym jeziorku można było zauważyć flamingi i pływające żółwie. Na ścieżce wolno chodziły też pawie i bażanty. Po schowaniu naszych toreb do szafek mieliśmy czas wolny. Do naszej dyspozycji było sześć zjeżdżalni i trzy baseny, z czego jeden znajdował się na zewnątrz. O godz. 16:00 dostaliśmy klucze do naszych namiotów. Do późnego wieczora wszyscy się świetnie bawili. Rankiem cała grupa zdecydowała że wolimy zostać w hali, niż zwiedzać Berlin. I tak też się stało. Gdy wszyscy byli już gotowi, udaliśmy się na pyszne śniadanie. Resztę dnia spędziliśmy w ciepłych basenach. Tak jak było planowane, przed godziną 16:00, opuściliśmy Tropical Island.

            Mam nadzieję że w przyszłym roku odwiedzimy ponownie te piękne i ciepłe miejsce.

       

       

    • Kreischberg-Planica 2018 zakończenie sezonu
     • Kreischberg-Planica 2018 zakończenie sezonu

      02.03.2018

      Zapraszamy chętnych na zakończenie sezonu narciarskiego w Austrii w terminie 21-24.03.2018r.

      Środa 21.03

      O godzinie 8.00 wyjazd spod szkoły w kierunku Austrii do Murau.

      Po obiedzie ok.16.00 zwiedzanie miasta.

      20.00 kolacja.

       

      Czwartek 22.03

      Po śniadaniu wyjazd do ośrodka narciarskiego Kreischberg.

      Powrót do pensjonatu na obiad ok 16.00.

      Po obiedzie możliwość skorzystania z sauny.

      20.00 kolacja.

       

      Piątek 23.03

      Kolejne zajęcia na stoku w Kreischberg następnie powrót ok. godziny 16.00 do pensjonatu.

       

      Sobota 24.03

      Śniadanie o godzinie 7.00 pakowanie busów a następnie przejazd do Planicy na PŚ w skokach narciarskich (godz. 10.00 konkurs drużynowy)

      Powrót pod szkołę ok. 22.00.

       

      Koszt wyjazdu dla dziecka- 120 euro (cena zawiera- przejazd, opiekę instruktora, wyżywienie, dwudniowy skipass, ubezpieczenie oraz wstęp na zawody PŚ.)

      Bardzo ważne w celu rezerwacji biletów na PŚ.prosimy zgłaszać swój udział do pana Olka pod nr tel. 730474747 ostatecznie do 7 marca!

      Liczba wolnych miejsc ograniczona.