• Dni otwarte w Meritum

      21.03.2023

      Tym razem klasa VIII Wieloryby wybrała się na dni otwarte do ZSTiO Meritum. Arkoniacy mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły, po której oprowadzali nas jej uczniowie, m.in. nasza absolwentka - Lucyna. Nasze Arkoniackie serca napawały się dumą, gdy widzieliśmy na ścianach technikum zdjęcia dyrektora Hilarego Chlebka oraz pamiątki związane z założonym przez niego szczepem harcerskim Arkona, od którego nazwę wzięła nasza szkoła.

     • Escape room

      10.03.2023

      6 marca klasa 5 Sówki z okazji Dnia Kobiet wybrała się do escape roomu Sherlocka Holmesa w Katowicach. Klasa została podzielona na trzy grupy, każda z nich została zamknięta w tajemniczym mieszkaniu Sherlocka i miała godzinę na jego opuszczenie razem z trzema dowodami. Naszym zadaniem było rozwiązanie zagadki, kto jest mordercą sławnych ludzi. Aby się wydostać musieliśmy również, korzystając z wskazówek Sherlocka, znaleźć wiele kluczy oraz kodów do kłódek. Ostatecznie każdej z grup udało się rozwiązać zagadkę i bezpiecznie opuścić mieszkanie Sherlocka. Wszyscy zgodnie możemy uznać, że była to jedna z najbardziej ekscytujących wycieczek szkolnych. Zachęcamy też inne klasy do spróbowania swoich sił w tym escape roomie. POWODZENIA

     • Salamandry i Koale w kinie

      10.03.2023

      9 marca Salamandry i Koale, aby uczcić święto naszych małych kobietek udały się do kina na seans pt. „Kot w Butach”. Główny bohater filmu wyrusza w podróż, aby odnaleźć mityczne "ostatnie życzenie", dzięki któremu może odzyskać swoje dziewięć żyć. Film według naszych uczniów był ciekawy i zabawny.

     • Teart Rozbark "Dziadowisko"

      14.03.2023

      27 lutego klasa VII i VIII wybrały się do teatru. Przedstawienie "Dizadowisko" w wykonaniu Teatru Rozbark to intensywna i wciągająca podróż przez historię i kulturę polskiego ludu. Spektakl opiera się na połączeniu elementów tradycyjnej polskiej muzyki i tańca z nowoczesnymi interpretacjami i aranżacjami. Już od pierwszych chwil spektaklu widać, że twórcy skupili się na oddaniu atmosfery i nastroju charakterystycznego dla kultury ludowej. Występy aktorów i tancerzy są pełne energii, pasji i wewnętrznego ognia, co dodaje całemu przedstawieniu wyjątkowej dynamiki i intensywności. Jednym z najbardziej wyróżniających się elementów spektaklu są efektowne i wciągające choreografie, w których widać wielki talent i umiejętności tancerzy. Ich dynamiczne ruchy i synchroniczne figury, w połączeniu z oryginalnymi kostiumami i scenografią, tworzą piękny i intrygujący obraz. Muzyka jest kolejnym kluczowym elementem spektaklu, a kompozycje wykorzystane w przedstawieniu doskonale oddają ducha tradycyjnej muzyki polskiej. Nie brakuje jednak również nowoczesnych aranżacji i oryginalnych improwizacji, które dodają spektaklowi nowoczesnego charakteru i przyciągają uwagę widzów. Warto zwrócić uwagę na dbałość o szczegóły, zarówno pod względem kostiumów i scenografii. Spektakl przeprowadza widzów przez różne epoki i okresy, ale wszystko jest zrobione w sposób przemyślany i spójny, co sprawia, że całość jest łatwa do śledzenia i zrozumienia.
      W sumie, spektakl "Dizadowisko" w wykonaniu Teatru Rozbark to wspaniałe doświadczenie artystyczne, które wciąga i inspiruje zarówno miłośników tradycyjnej polskiej kultury, jak i osoby szukające czegoś nowego i innowacyjnego w sztuce.

     • Dni otwarte w ZST Cogito

      09.03.2023

      Przed klasą VIII trudna decyzja dotyczącą ich przyszłości - wybór szkół średnich. Wieloryby odwiedziły ZST Cogito, aby zapoznać się z ofertą szkoły. Arkoniacy mieli okazję spróbować przepysznych wypieków, które przygotowali dla nich uczniowie technikum i szkoły branżowej.

     • Koale w Szczyrku.

      06.03.2023

      Piękna pogoda, słońce, lekki mrozik w Szczyrku to doskonałe warunki do nauki na nartach wszyscy pełni energii klasa II pod opieką niezastąpionych opiekunów miała okazję spędzić szalony dzień w górach. 

     • InstaLing - kolejna edycja

      01.03.2023

      InstaLing to aplikacja do nauki angielskiego, która już jakiś czas temu pojawiła się w naszej szkole. W drugim semestrze przystąpiliśmy do kolejnej – XX edycji programu InstaLing dla Szkół, który odbywa się pod patronatem MEN.

      Z przyjemnością informujemy, że w IXX edycji najpilniej pracowała klasa V Sówki. Gratulujemy!!

      Czym jest Instaling?

      Zaczynasz pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Uczysz się poprzez quiz, w którym uzupełniasz zdanie wyświetlone na ekranie brakującym słówkiem. Aplikacja uwzględnia więcej niż jedną prawidłową odpowiedź, więc jeśli jesteś dobry, nie musisz się zastanawiać, które słówko autor miał na myśli. Jeśli chcesz, aplikacja pozwoli Ci również na odsłuchanie wymowy słówka, nagranej przez profesjonalnego lektora. Program zbiera szczegółowe informacje na temat prawidłowych odpowiedzi i błędów związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie do naszych uczniów. Dzięki temu nie ma potrzeby bez sensu powtarzać słówek, które już świetnie znasz oraz można skupić się na nowych. Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut i uczniowie wykonują je tylko w dni szkolne, w związku z czym w każdym miesiącu wykonują inną ilość. Aplikacja ta poszerza wiedzę naszych uczniów pod względem znajomości i pisowni słów w języku angielskim.

     • Warsztaty kulinarne

      03.03.2023

      28 lutego Wiewiórki wybrały się na warsztaty kulinarne do Studia FUDIO znajdującego się w Bytomiu. Warsztaty były „na okrągło”, czyli najprościej mówiąc – robiliśmy pizzę. Dzieci podzielone na grupy musiały najpierw własnoręcznie wyrobić ciasto, następnie odczekać aż urośnie. W międzyczasie powstawały owocowe smoothie. Jak ciasto już wyrosło, było można dekorować pizzę sosem, serem, wędliną i innymi składnikami. Gdy pizze były już gotowe i wyjęte z pieca, było można konsumować 

     • Wiewiórki w Szczyrku

      24.02.2023

      23 lutego Wiewiórki wybrały się do Szczyrku, gdzie znajduje się kompleks narciarski „Biały Krzyż” położony w Przełęczy Salmopolskiej (934 m n.p.m.). Trasy zjazdowe przeznaczone są dla osób rozpoczynających przygodę z nartami, jak i tych, którzy już jeżdżą. Prócz treningu narciarskiego, była możliwość zabawy na pontonach i sankach, aby po wszystkim ogrzać się przy gorącej czekoladzie i frytkach.

     • Tłusty czwartek i bal karnawałowy klas I-III

      21.02.2023

      W tym roku tłusty czwartek był dla uczniów Arkony nie zapomniany. Oprócz pączków, które są nieodzownym elementem tego święta, były babeczki ,,Dla dwojga". Wszyscy uczniowie z szkoły mogli się przebrać za dowolną postać lub swojego ,,idola". Ponadto Salamandry, Koale, Meduzy i Wiewiórki pojechały na swój karnawałowy bal do klubu,80" w Siemianowicach Śląskich. Zabawa była wystrzałowa DJ puszczał idealnie dobrą muzykę, przy której uczniowie świetnie się bawili. Były też super zabawy przy muzyce oraz nauka ,,Macareny". Na koniec dzieci odwiedził olbrzymi kaczor, za którym zrobili olbrzymi pociąg taneczny. Zabawa była szampańska a blask kolorowych świateł dodawał wszystkim energii.

     • Dzień Babci i Dziadka

      20.02.2023

      Dnia 2 lutego w godzinach południowych klasy 1-3 zorganizowały krótkie przedstawienie dla swoich kochanych dziadków. Jak co roku świetnie przygotowali i stanęli na wysokości zadania. Po występach uczniowie wspólnie z swoimi babciami i dziadkami wykonali drobne świeczniki i bransoletki. Warsztaty zakończono słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

     • Wizyta na Stadionie Śląskim w Chorzowie

      14.02.2023

      W ubiegłym tygodniu Salamandry i Koale odwiedziły Stadion Śląski w Chorzowie. Uczniowie mieli okazje zobaczyć miejsce, gdzie piłkarze przygotowują się do meczu, odwiedzili szatnie Reprezentacji Polski, miejsce regeneracji i pokój trenera, w którym planowana jest taktyka gry drużyny. Ponadto dzieci miały okazje zasiąść w loży dla gości VIP i wejść na boisko. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła wiele radości naszym najmłodszym.

     • Wiewiórki na warsztatach „EKO-PRZYJACIEL KROPLI WODY”

      06.02.2023

      2 lutego klasa I, Wiewiórki, wybrały się do siemianowickich wodociągów Aqua-Sprint.
      Podczas 2-godzinnych warsztatów „EKO-PRZYJACIEL KROPLI WODY”, uczniowie przede wszystkim
      dowiedzieli się o sposobach oszczędzania, odzyskiwania i ponownego wykorzystania wody, poznali 3
      stany skupienia, rozwiązywali zagadki słuchowe oraz karty pracy. Z umiejętności praktycznych,
      nauczyli się jak filtrować wodę oraz jakie powinno być pH wody. Na uczniów czekał słodki
      poczęstunek, dyplomy, prezent w postaci dzbanka filtrującego wodę oraz wspólne zdjęcie z dyrekcją
      wodociągów. Na końcu zostaliśmy oprowadzeni po całym budynku.
      Była to cenna lekcja !

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.