• Obóz żeglarski Mazury 2018
     • Obóz żeglarski Mazury 2018

      17.04.2018

       

      Terminy

      14 – 18 maj 2018

      Miejsce

       

      Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

       

      Trasa rejsu

      Ruciane Nida – J. Bełdany - Mikołajki  

      J. Śniardwy – J. Roś - Pisz -  Ruciane Nida

       

       

       

      Zapewniamy:

      • kwalifikowaną  kadrę
      • naukę podstaw żeglarstwa lub jego doskonalenie
      • opłaty portów i biwaków
      • przewóz busem
      • zakwaterowanie i wyżywienie na jachtach kabinowych
      • zwiedzanie zabytków oraz  rezerwatów fauny i flory
      • wędkowanie, ogniska,
      • dodatkowe ubezpieczenie od NNW
      • przygotownie do obozu w przystani żeglarskiej
       Champion’90

      Warunki
      uczestnictwa

      ukończony 10 rok życia, umiejętność pływania

       

      Cena

      980 złotych od osoby

      Organizator

      Chmpion Aktywny Wypoczynek Andrzej Kostarz

      Zapisy

      Aleksander Chlebek

    • Wycieczka rowerowa po Jurze
     • Wycieczka rowerowa po Jurze

      17.04.2018

       

                                                     Wiosenne Podróże z Arkoną

      Plan wyjazdu rowerowego na Jurę Krakowsko- Częstochowską w dniach 28.04-29.04.2018 ( w przypadku pogorszenia pogody termin zostanie zmieniony na 4-5 maja)

       

      28.04.2018 godzina 7,00 zbiórka pod szkołą . Przejazd w kierunku schroniska Brandysówka. Zakwaterowanie , przygotowanie rowerów. Przejazd niebieską trasą przez następujące miejscowości ; Jaskinia Nietoperzowa , Jerzmanowice , Racławice, Szklary , Łazy. Powrót na pole namiotowe . Obiad , wieczorne ognisko w samym sercu Jury.  

      29.0.2018 pobudka , śniadanie ,pakowanie przejazd w kierunku Ojcowskiego Parku Narodowego .Tutaj do pokonania kolejna niebieska trasa wiodąca przez przepiękne obszary Parku .Po drodze zobaczymy takie miejsca jak zamek w Ojcowie , zamek w Pieskowej Skale , słynną maczugę Herkulesa i wiele innych ciekawych miejsc. W godzinach popołudniowych powrót pod szkołę.

       

         Co należy zabrać ze Sobą;

      Spiwór , kalimata , ciepły polar , kurtka przeciwdeszczowa , wygodne buty , zapasowe skarpetki , rzeczy potrzebne na biwak no i Podstawa Dobry Humor i Uśmiech ………

      Koszt wyjazdu 130,00 złotych obejmuję przejazd , zakwaterowanie , posiłki czyli obiad ,kolacje i śniadanie paliwo .Zapisy u Pana Olka.

      Tym wyjazdem chcemy zapoczątkować dla naszych aktywnych sportowo uczniów cykl imprez na świeżym powietrzu. W planach wyjazdy rowerowe , wyjazdy kajakowe , wyjścia w góry , zajęcia na ściankach wspinaczkowych oj będzie się działo …… Wiosna będzie naprawdę ciekawa …

    • Wyniki konkursu plastycznego
     • Wyniki konkursu plastycznego

      06.04.2018

      1XXV Ogólnopolski konkurs plastyczny z cyklu „Ziemia jest jedna“   MAGIA ROŚLIN – KWIAT 2018 Do konkursu przystąpiły 92 szkoły i pracownie plastyczne nadsyłając 755 prac plastycznych w kategorii: rzeźba, grafika, rysunek, fotografia i malarstwo. Organizatorzy do wystawy pokonkursowej zakwalifikowali   225 prac z 80 szkół i pracowni plastycznych. Z naszej szkoły wyróżnione zostały prace w kategoriach: FOTOGRAFIA – WYRÓŻNIENIA Dominika Miś, l. 15 – Gim „Primarius“, Siemianowice Śląskie Zuzanna Nowak, l. 16 – Gim „Primarius“, Siemianowice Śląskie RYSUNEK – WYRÓŻNIENIA Mateusz Papierkowski, l. 16 – Gim „Primarius“, Siemianowice Śląskie Galeria Twórczości Plastycznej Młodych zaprasza wszystkich uczestników wystawy pokonkursowej dnia 18. 04. 2018 o godz. 12,00 na uroczysty wernisaż   do MDK „Śródmieście“, ul. Dubois 5 we Wrocławiu.

    • Rekolekcje wielkopostne
     • Rekolekcje wielkopostne

      25.03.2018

      Przeżywamy kolejny Wielki Post. Jest to czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dnia 28 marca 2017 r. odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny w ramach szkolnych rekolekcji. O godz. 8.00 wyjazd autokarami spod szkoły. Planowany powrót około godziny 15.00. W planie zwiedzanie Sanktuarium  oraz  Msza św w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

                  Życzymy owocnego przeżycia wspólnego pielgrzymowania.

    • Wizyta Biskupa w naszej szkole
     • Wizyta Biskupa w naszej szkole

      25.03.2018

      W dniu 23.02.2018 r o godzinie 14.00 w ramach wizytacji kanonicznej w Parafii Nawiedzenia NMP w Bańgowie naszą  szkołę odwiedził ks. bp Marek Szkudło wraz z towarzyszącym mu ks. proboszczem Zenonem Działachem.

      Dostojnego gościa serdecznie przywitała Pani Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym oraz uczniami naszej szkoły. Wizyta ks. Biskupa to niezwykłe i wzruszające wydarzenie,  które pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła są też wartości chrześcijańskie.

    • Gratulacje-konkurs piosenki
     • Gratulacje-konkurs piosenki

      12.03.2018

      Uczennica klasy VII Magdalena Barlik zajęła III miejsce w V Festiwalu Meritum Wizji "Portret Kobiety-Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt..." orgaznizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogółnokształcących "Meritum" Siemianowicach Śląskich. Serdecznie Gratulujemy!!!

    • Trójbój Matejkowski 2018
     • Trójbój Matejkowski 2018

      12.03.2018

      15 marca reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Zuzanna Nowak, Karolina Jendrzejska, Paulina Siudmak, Jakub Wiewióra oraz Michał Szymocha wezmą udział w interdyscyplinarnym konkursie "Trójbój Matejkowski", którego organizatorem jest II L.O. im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich.

    • Tropical Islands
     • Tropical Islands

      07.03.2018

      Wycieczka do Tropical Island

           Dnia 16 lutego chętne osoby z klas od 6 do 3 gimnazjum, wraz z panem Tomkiem, Mirkiem i panem Grzegorzem, udały się do Tropical Island które znajdowało się w Niemczech, w połowie drogi pomiędzy Berlinem a Dreznem.

           Około godziny 8:00 wyjechaliśmy spod szkoły, a na miejscu byliśmy o 13:30. Dopiero po wejściu do środka, można było zauważyć jak duże jest to miejsce. Statua Wolności mogłaby się w niej zmieścić na stojąco, a wieża Eiffla na leżąco. Różnica temperatur też była niemała. Na dworze były zaledwie 3ºC, a w środku hali aż 26 ºC! Na początku naszym oczom ukazał się wielki Las Tropikalny. W małym jeziorku można było zauważyć flamingi i pływające żółwie. Na ścieżce wolno chodziły też pawie i bażanty. Po schowaniu naszych toreb do szafek mieliśmy czas wolny. Do naszej dyspozycji było sześć zjeżdżalni i trzy baseny, z czego jeden znajdował się na zewnątrz. O godz. 16:00 dostaliśmy klucze do naszych namiotów. Do późnego wieczora wszyscy się świetnie bawili. Rankiem cała grupa zdecydowała że wolimy zostać w hali, niż zwiedzać Berlin. I tak też się stało. Gdy wszyscy byli już gotowi, udaliśmy się na pyszne śniadanie. Resztę dnia spędziliśmy w ciepłych basenach. Tak jak było planowane, przed godziną 16:00, opuściliśmy Tropical Island.

            Mam nadzieję że w przyszłym roku odwiedzimy ponownie te piękne i ciepłe miejsce.

       

       

    • Kreischberg-Planica 2018 zakończenie sezonu
     • Kreischberg-Planica 2018 zakończenie sezonu

      02.03.2018

      Zapraszamy chętnych na zakończenie sezonu narciarskiego w Austrii w terminie 21-24.03.2018r.

      Środa 21.03

      O godzinie 8.00 wyjazd spod szkoły w kierunku Austrii do Murau.

      Po obiedzie ok.16.00 zwiedzanie miasta.

      20.00 kolacja.

       

      Czwartek 22.03

      Po śniadaniu wyjazd do ośrodka narciarskiego Kreischberg.

      Powrót do pensjonatu na obiad ok 16.00.

      Po obiedzie możliwość skorzystania z sauny.

      20.00 kolacja.

       

      Piątek 23.03

      Kolejne zajęcia na stoku w Kreischberg następnie powrót ok. godziny 16.00 do pensjonatu.

       

      Sobota 24.03

      Śniadanie o godzinie 7.00 pakowanie busów a następnie przejazd do Planicy na PŚ w skokach narciarskich (godz. 10.00 konkurs drużynowy)

      Powrót pod szkołę ok. 22.00.

       

      Koszt wyjazdu dla dziecka- 120 euro (cena zawiera- przejazd, opiekę instruktora, wyżywienie, dwudniowy skipass, ubezpieczenie oraz wstęp na zawody PŚ.)

      Bardzo ważne w celu rezerwacji biletów na PŚ.prosimy zgłaszać swój udział do pana Olka pod nr tel. 730474747 ostatecznie do 7 marca!

      Liczba wolnych miejsc ograniczona.

   • Nagłówek

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.