• Wiosenne porządki

25.03.2024

Wiosenne porządki w Arkonie ruszyły pełną parą z inicjatywy klasy V "Kryształy" w szkolnym ogrodzie powstała szklarnia, w której będą sadzić różnorodne warzywa, opiekować się i dbać o nią. Szklarnia będzie służyła wszystkim uczniom i umilała spędzanie czasu w szkolnym ogrodzie.

• Koale w Fudio

25.03.2024

Klasa III odkrywając nowe talenty wzięła udział w warsztatach kulinarnych. Podczas pobytu w FUDIO uczniowie doskonale sprawdzili się w roli ,,Master szefów" i z niewielką pomocą przygotowali pyszne pizze i owocowe koktajle. Wszyscy nabyli nowe umiejętności kulinarne, które na długo zagoszczą w ich pamięci.

• Meduzy w planetarium

25.03.2024

W dniu 13.03.2024r. uczniowie klasy 2 a Meduzy, pojechali do Chorzowa na wycieczkę do najstarszego planetarium i obserwatorium w Polsce.

Podczas warsztatów uczniowie poznali genezę gwiazdozbiorów nawiązującą do mitów i legend. Natomiast podczas zajęć dydaktycznych udali się w fascynującą podróż przez Układ Słoneczny obserwując gwiazdy i gwiazdozbiory.

Z pewnością wycieczka była inspiracją do zgłębienia wiedzy o wszechświecie.

• „Orzeł Ortograficzny”

25.03.2024

Uczniowie ponownie wzięli udział w konkursie „Orzeł Ortograficzny”, którego koordynatorem w naszej szkole jest pani Nikol Golicka. Arkoniacy – tak jak rok temu – osiągnęli bardzo wysokie miejsca i zaistnieli na arenie ogólnopolskiej. Konkurs popularyzuje naukę poprzez zabawę oraz daje możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z całego kraju. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności tym, którzy otrzymali tytuł laureata konkursu:

a) w kategorii klas II:

- Krzysztof P. za zajęcie 7. miejsca

- Maria Ch. za zajęcie 9. miejsca

b) w kategorii klas III-IV:

- Mikołaj L. za zajęcie 12. miejsca

c) w kategorii klas V-VI:

- Mikołaj G. za zajęcie 11. miejsca

d) w kategorii klas VII- VIII:

- Amelia K. za zajęcie 5. miejsca

- Michał W. za zajęcie 7. miejsca

• Festiwal Meritum Wizji

12.03.2024

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w XI Festiwalu Meritum Wizji pod Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. Motywem przewodnim konkursu były marzenia. Chcieliśmy pogratulować wszystkim uczestniczkom, a w szczególności:

Zuzannie B. z kl. VI za zajęcie 1. miejsca w konkursie literackim

Aleksandrze S. z kl. VIII za zajęcie 2. miejsca w konkursie recytatorskim

• Targi edukacyjne

23.02.2024

22 lutego klasa 8 Delfiny wybrała się na targi edukacyjne. Ich głównym celem była szeroka prezentacja oferty edukacyjnej szkół średnich na rok szkolny 2024/2025 i pomoc uczniom, którzy w niedługim czasie będą podejmować decyzję o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Pracodawcy z kolei zaprezentowali konkretne zawody i specjalności pożądane w różnorodnych branżach. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z perspektywami zawodowymi i możliwościami na rynku pracy po ukończeniu danego kierunku kształcenia, a także poznania specyfiki, w tym wymagań i obciążenia związane z danym zawodem.

• European Quality Label - Europejska Odznaka Jakości

17.01.2024

!!eTwinning European Quality Label za projekt Let's play with toys

Dear Olga Zawisza, Congratulations!

You have been awarded the European Quality Label for the work in the eTwinning project "LET'S PLAY WITH TOYS". This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.

As a result, you will receive a certificate which you can print and display in a prominent position in your school. Also, your project will be featured in a special area on the European School Education Platform.

Once again congratulations and we hope you continue organizing high quality projects with other eTwinning teachers.

With our best regards, The eTwinning Team

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

W projekcie realizowanym w roku szkolnym 2022/2023 uczestniczyli uczniowie z sześciu krajów.

Podczas realizacji zadań projektowych jego uczestnicy wykazali się kreatywnością podczas tworzenia zabawek z recyklingu, przygotowali również krótkie przedstawienie dotyczące ulubionych zabawek, nagrali piosenkę wspólną dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie. Doskonali swoje umiejętności językowe i...co chyba najważniejsze...dobrze się bawili.

W międzynarodowym gronie reprezentowali nas uczniowie obecnej klasy IV Salamandry.

Szkolnym koordynatorem projektów eTwinning jest pani Olga Zawisza.

*************************************************************************

Otrzymana dziś odznaka to pierwsze europejskie wyróżnienie za projekty eTwinning realizowane w naszej szkole, jesteśmy jednak pewni, że nie ostatnia. W chwili obecnej nasza szkoła bierze udział kolejnych trzech projektach.

• Narty w Szczyrku

17.01.2024

Pierwszy tydzień sezonu na nartach za nami kolejno klasy Salamandry, Wiewiórki, Koale razem 45 dzieci przeszło szkolenie na nartach w Szczyrku wszyscy uczniowie zasługują na duże brawa i można śmiało gratulować postępów teraz czas na Kapibary i Meduzy a później po feriach powtórka już niedługo spędzimy dwa tygodnie w Austrii na stokach Kreischberg